Skip to main content

Wipro si pro své operace vybere automatický zakladač TORNADO od Dexion

Přehled pŕípadové studie

Zákazník: Wipro
Krajina: Rumunsko
Použité produkty/služby: TORNADO – automatický zakladač

Požadavky zákazníka

Jako celosvětově uznávaná společnost v oblasti informačních technologií, poradenství a outsourcingu se od Wipro často očekává, že bude přicházet s inovativními řešeními. Jejich klienti spadají do mnoha odvětví a mají širokou škálu potřeb.

Jeden z jejich nedávných projektů zahrnoval hledání způsobu ukládání gumových těsnění v bezprašném prostředí. Zároveň musely být uskladněny tak, aby byly v případě potřeby okamžitě k dispozici.

Společnost Wipro hledala vynalézavé, vysoce automatizované řešení, které by zlepšilo způsob skladování a vychystávání zboží v jejich rumunském skladu. Po zvážení všech dostupných alternativ si Wipro pro spolupráci na tomto projektu vybrali Dexion.

Wipro Romania

Řešení od Dexion

Kvůli způsobu skladování a vychystávání zboží First in First out (FIFO) a široké škále těsnění skladem byl pro ně potřebný vysoce kvalitní skladovací prostor, který by je ochránil před prachem.

Doporučenou volbou se ukázal být automatický zakladač TORNADO. Tento stroj, jeden z prvních svého druhu v Rumunsku, byl speciálně navržen tak, aby ušetřil co nejvíce místa ve skladu společnosti Wipro a také aby byl schopen poskytnout rychlé vyzvednutí skladovaného zboží s laserovou přesností.

Skladovací řešení bylo integrováno se softwarovým systémem Wipro, aby se zajistilo bezproblémové sladění s logistickými procesy společnosti. Tím bylo zajištěno, že způsob skladování FIFO bude díky systému TORNADO automatizovaný.

Systém dokonale splňoval požadavky na úsporu místa, bezpečné skladování, rychlý přístup, automatizování FIFO a automaticky aktualizované informace o velikosti dostupných zásob.

Výsledek

Wipro Romania

"Jsme rádi, že jsme o pomoc s naším skladovacím prostorem požádali odborníků společnosti Dexion. Jejich inovativní design a odborné znalosti si nás rychle získali, takže jsme se v našem skladu rozhodly pro instalaci systému Tornado. To výrazně vylepšilo rychlost a přesnost vychystávání našeho zboží, což nám umožnilo lépe využít skladové prostory. Tornado je skvělý kus inženýrské práce a jsme velmi spokojeni s jeho výkonem. Dexion nám zaručil, že systém byl nainstalován tak, aby co nejlépe vyhovoval našim specifickým požadavkům. "Iulian Dragan, Zástupca Wipro zodpovedný za projekt.

O společnosti Wipro

Společnost Wipro Ltd (NYSE: WIT) je globální společnost poskytující poradenské a outsourcingové služby v oblasti informačních technologií s více než 170 000 zaměstnanci, kteří slouží klientům ve více než 175 městech na 6 kontinentech. Společnost rozšířila své působení do východní Evropy téměř před deseti lety. V současnosti má její pobočka v Rumunsku více než 600 zaměstnanců, kteří mají na starosti více než 20 východoevropských zákazníků. Zákazníci rumunské pobočky zahrnují mimo jiné maloobchodní řetězce, společnosti působící v oblasti zdravotní péče, výrobě a telekomunikačním průmyslu.