Skip to main content

Říká se, že nutnost je matkou vynálezů. Toto není nikde větší pravdou jako v případě vzniku Dexion, duchovního dítěte 50-letého Řeko-Australana, Demetrius Comino.

Akvizice a rast

Dexion je předním členem skupiny Gonvarri Material Handling, rodiny značek, které dokážou odvodit své původy až do roku 1856.

Skupinové značky zahrnují:

Dexion: založil v Londýně UK v roce 1937 50-letý Řeko-Australan, Demetrius Comino. Společnost Comino vyvinula "Dexion Slotted-Angle" (1947), který otevřel svět nastavitelných ukládacích systémů a pokračoval v ohnisku trasy pro nastavitelné paletové regály a regálové systémy společnosti Dexion. Součástí skupiny se stal v roce 1999.

Kasten: založil v roce 1886 Hjalmar Henrik Kasten, který založil firmu na výrobu kovových konstrukcí ve Finských Helsinkách. V roce 1951 vyrobili své první regály a dnes jsou ve Finsku lídry na trhu.

Constructor: původně založen jako Høvik Verk v roce 1856, sklárny v Høvik, Norsko - část Christiania Glasmagasinas. V letech 1970 - 2000 prostřednictvím fúzí a akvizic Høvik Stål, Electrolux Constructor, Kasten, Krammer & Zeuten, ETH a MTH, narostla až se stala vedoucí společností Skandinávie v oblasti skladových, archivních a logistických řešení. Název Constructor byl přijat koncem osmdesátých let.

PSS: značka ve Spojeném království, která začala jako plánované skladovací systémy v 70-tých letech, až se stala součástí Gonvarri Material Handling v roce 2008. Předtím HiLo a Planned Storage Systems Ltd, PSS má téměř 40 let zkušeností s výrobou skladovacích systémů včetně mezaninové a konzolových systémů .

Dexion – odvážné začátky

Společnost Dexion (od starověkého řeckého slova "pravá") byla původně ukován z touhy společnosti Comino po zvyšování efektivnosti ve své tiskérně. Konkrétně potřeba skladovacích regálů pro papír a tisk, které by se daly rychle a snadno demontovat a znovu použít.

Trvalost a houževnatost společnosti Comino se vyplatila. Do roku 1947 vyvinul "Dexion Slotted-Angle", rámový systém, který byl ve srovnání hmotnost & hmotnost, silnější než dřevo a který mohl být uložen na zlomku prostoru potřebného pro dřevěné regály.

Přišel první nastavitelný systém skladování a vydláždil cestu pro Dexion nastavitelné paletové regály a regálové systémy

Dexion se rychle stal benchmarkem pro inovace s řadou významných milníků:

 

  • 1956 šroubovaný profil použitý na budování Olympijského stadionu
  • 1957 První montáž paletových regálů
  • 1963 "Dexiongrad" postavený na pomoc při zemětřesení v Jugoslávii
  • 1970 Začíná výroba ocelových regálů
  • 1980 Byl nainstalován první Paternoster
  • 1999 Společnost Constructor Group získala systém Dexion a uvedla systém P90
  • 2000 Byl uveden systém Hi280
  • 2003 Automatické sklad - instalované 1. Tornado
  • 2011 Uvedení řady Cantilever
  • 2014 Uvedení systému P90 +

 

Pro prvních průkopníků je to svědectví, že po těchto systémech je ještě dnes stale vysoká poptávka