Skip to main content

Dexion poskytne společnosti Volvo rychlé, ergonomické a energeticky účinné řešení

Volvo, Göteborg /Švédsko

Přehled případové studie

Zákazník: Volvo
Město: Göteborg /Švédsko
Použité produkty/služby: Spádové regály pro štíhlou výrobu a vychystávaní. Štandardné paletové regály.

Požaadavky zákazníka

Závod Volvo v Gothenburgu kladou velký důraz na efektivitu výroby, aby neustále zlepšoval všechny fáze životního cyklu výrobku ve skladu. Pro výrobce automobilů je rozhodující doba dodávky pro montáž na produktovou řadu. Společnost Volvo chtěla vytvořit systém, který by výrazně zvýšil účinnost svých montážních linek. Od dodavatele tohoto řešení vyžadovaly rychlou implementaci a flexibilitu, která byla potřebná pro širokou škálu automobilů vyráběných v továrně.

Společnost Volvo uznala, že potřebuje dodavatele, jehož produkty a znalosti by vyhovovaly jejich výrobnímu systému s cílem minimalizovat plýtvání. Proto se rozhodli požádat Dexion o řešení.

Řešení od Dexion

Volvo, Sweden

Spádové regály Dexion se ukázaly jako ideální volba. Jedná se o systém, který se stává důležitou součástí dodávky komponentů do montážních linek a dopravních pásů. Policové regálové jednotky jsou přizpůsobeny pro použití na montážních linkách, což umožňuje efektivní vychystávání a vykládku zboží. Tyto police jsou vyráběny se sjezdovými válečky.

Jako energie pro pohyb zboží poskytuje gravitaci, je to rychlé, ergonomické a energeticky efektivní řešení pro optimální prezentaci zboží na straně vychystávání. Instalace racku pro společnost Volvo byla rozsáhlá. 

Zahrnovalo 80 sběrných stanic, každé se čtyřmi úrovněmi a 50 válečkovými dráhami. Celkem 5 660 paletových prostorů znamenalo, že na každé skládací stanici bylo možné skladovat a manipulovat s 1 700 položkami.

volvo sweden

Výsledek

"Tato nová koncepce pick-up se stala důležitou součástí automobilové montáže společnosti Volvo díky zkrácené frekvenci sběru a kratším pracovním tokům." Dynamické řešení pro skladování výrazně zvýšilo rychlost, kvalitu a vnitřní logistiku výrobního oddělení. "

O společnosti Volvo

Skupina Volvo je švédská nadnárodní produkční společnost se sídlem v Göteborgu. Jeho hlavní činností je výroba, distribuce a prodej osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních zařízení.