Skip to main content

Volkswagen si vybere Constructor pro spolupráci se skladem náhradních dílů

Přehled případové studie

Zákazník: Volkswagen (VW)
Město: Nykvarn/Švédsko
Použité produkty/služby: Policové regály HI280. Paletové regály P90. Konzolové regály. Víceurovňové plošiny.

Požadavky zákazníka

Společnost Volkswagen Parts Logistics dodává náhradní díly pro všechny značky automobilů skupiny Volkswagen, mezi které patří VW, Audi, Seat, Porsche a Škoda.

volkswagen, se

Kvůli rostoucím trhem v Pobaltí a Skandinávii se Volkswagen Parts Logistics rozhodli vytvořit nový centrální sklad, schopný uskladnit 100 000 náhradních dílů, kterými společnost v současnosti disponuje. Tento sklad byl postaven ve švédské obci Nykvarn a měl rozlohu 37 500 m². Zbývalo ho už jen vybavit skladovacími řešeními.

Volkswagen Parts Logistics si vybrali Constructor, aby sklad vybavil co nejefektivněji.

Řešení od Constructor:

Značky skupiny VW mají svou vlastní odlišnou identitu, takže sklad se tomu musel přizpůsobit. Každé oddělení bylo vybaveno vlastním skladovacím systémem založeným na značce, velikosti balení produktů a jejich průměrné skladovací doby. Úložné systémy sestávaly z paletových regálů, regálů s úzkými uličkami, policových regálů a konzolových systémů. Poskytovaly následující možnosti:volkswagen, se

  • Víceúrovňová plošina: rozloha 2 500 m²
  • Paletové regály P90: 12 300 paletových míst
  • Policové regály HI280: 44 650 polic
  • Konzolové regály GT90: určeny pro skladování dlouhého zboží

Výsledek

volkswagen, se

"S více než 100 000 typy položek, které musely být snadno dostupné, měl před sebou Constructor náročný úkol. Přesto byl schopen poskytnout řešení, které co nejefektivněji využilo prostor budovy s minimálními náklady."

 

O společnosti Volkswagen Parts Logistics

Volkswagen Parts Logistics Sverige AB je dceřinou společností Volkswagen Group Sverige AB. Poskytuje distribuci a logistické služby pro náhradní díly Volkswagen, Škoda, Audi, SEAT, Volkswagen Commercial a Porsche Original Parts & Accessories na skandinávském a pobaltském trhu. Sklad zaměstnává přibližně 135 lidí.