Skip to main content

Teccon si vybere policové regály Dexion HI280 pro svého klienta

Teccon/Automotive parts client, Midlands/Spojené Kráľovstvo

Přehled případové studie

Zákazník: Teccon/ klient zabývající se obchodem s autosoučástky
Město: Midlands/Spojené Kráľovstvo
Použité produkty/služby: Policové regály HI280

Požadavky zákazníka

teccon uk

Významná společnost zabývající se obchodem s autosoučástky se sídlem v Midlands v Anglii plánovala maximalizovat kapacitu ve svém novém distribučním centru o rozloze 19 500 m2. Toto působivé zařízení muselo být přizpůsobeny na uskladnění autodílů postačujících na 5 měsíců prodeje - celkem více než 240 000 typů produktů.

Protože tato společnost poskytuje doručovací služba s lhůtou 1 den pro 140 prodejců aut, potřebovali, aby budova skladu zůstala plně funkční během doby instalace úložných systémů. Aby našli dodavatele schopného poskytnout takové skladovací řešení, analyzovaly dostupné možnosti na trhu a sestavili seznam možných dodavatelů včetně společnosti Teccon.

Jako jeden z předních distributorů společnosti Dexion, Teccon byl jedním z hlavních kandidátů. Po rozsáhlých konzultacích s klientem, které zahrnovaly předání cenové nabídky a působivých koncepcí designu skladového prostoru, si klient zvolil Teccon na realizaci tohoto projektu.

Designové koncepce Tecconu představili klientovi návrh dvouúrovňové plošiny s policovými regály na skladování autodílů o rozloze přibližně 2000 m².

teccon uk

Řešení od Dexion

Prvním úkolem Tecconu bylo zajistit, aby struktura byla schopna vydržet plánované zatížení více než 460 kN na m2 s rozponem více než 8 metrů. Toto zahrnovalo testování vzorku betonové podlahové desky, které odhalilo, že dvouúrovňová plošina by vyžadovala peeling. Následující podrobné plány byly předloženy ke schválení kvůli stavebním regulacím.

Po zpevnění podlahové desky se dalšími výzvami ukázaly být vybudování dvouúrovňové plošiny přes 16 nakládacími místy, instalace sprinklerů, osvětlení, protipožárních poplašných zařízení, pletivových dělících stěn a více než 320 pozinkovaných policových regálů Dexion HI280, přičemž by provoz skladu zůstala nepřerušená.

Teccon tento problém vyřešil provedením všech instalačních prací v době od 22.00 do 06.00 hod., Takže zůstatek dní nebyl každonoční pracemi negativně ovlivněn. Napriek týmto prekážkam prebiehala inštalácia veľmi hladko a celý projekt, od počiatočnej objednávky až po jeho dokončenie, trval len 16 týždňov.

To bylo do značné míry možné díky výběru produktů společnosti Teccon a vytvoření jasných komunikačních kanálů s rozhodovacími orgány, aby bylo možné identifikovat a rychle vyřešit všechny vzniklé problémy.

teccon uk

Výsledek

"Teccon je velmi zkušená společnost, instalaci projektu pro nás řídili velmi efektivní a zároveň minimalizovali přerušení provozu našeho skladu, co jsme před zahájením pokládali za hlavní překážku.

Byli jsme velmi spokojeni se způsobem, jakým komunikovali se všemi zúčastněnými stranami a jsme rádi, že stavba byla dokončena v dohodnutém časovém horizontu.

Teccon budeme v budoucnu vysoce doporučit. Mají velmi pozitivní přístup k zákazníkům a množství zkušeností potřebných k realizaci takového projektu "
Senior manažer pro logistiku klientské společnosti Tecconu

O společnosti Teccon

Teccon je distributorem společnosti Dexion a předním dodavatelem a instalátorem skladovacích řešení. Má výbornou reputaci pro své technické inovace a prvotřídní zákaznický servis již od roku 1985. Ve spolupráci s Dexion nabízí paletové a policové regály, regály s dlouhým rozponem, víceúrovňové plošiny, ocelové dělící stěny a storage carousels.

 www.tecconsales.co.uk