Skip to main content

Constructor udržuje autosúčiastky Nissan v pohybu pro společnost DB Schenker

Schenker Logistics / Nissan, Švédsko

Přehled případové studie

Zákazník: Schenker Logistics/Nissan
Město: Göteborg/Švédsko
Použité produkty/služby: Víceúrovňový policový regál HI280. Paletový regál P90

Požadavky zákazníka

Schenker Logistics je externím partnerem společnosti Nissan pro logistiku a skladování ve Švédsku. Jde o jednu z nejspolehlivějších logistických společností na světě a je jedním z důvodů, proč Nissan používá svůj sklad v Göteborgu jako svůj ústřední obchod pro autosúčiastky.

nissan se

Autosúčiastky mohou mít všechny možné tvary a velikosti a jejich průměrná doba skladování se značně liší. Aby bylo možné zajistit co nejúčinnější řešení pro každý z produktů firmy Nissanu, společnost Schenker Logistics požádala výrobce, aby poskytl řešení na míru pro skladovací systémy ve skladech.

Řešení od Constructor

Konstruktér provedl důkladnou analýzu všech uskladněných produktů a spolu s klientem dospěl k závěru, že sklad by měl být rozdělený do čtyř zón:

nissan se

  • Zóna 1: Výškový regál, kde budou uloženy objemné produkty, jako jsou dveře, nárazníky a okna.
  • Zóny 2 a 3: Mezipodechodové pásmo určené pro zboží s krátkou průměrnou dobou uskladnění na nižší úrovni a zboží s delší dobou uskladnění na vrchní úrovni.
  • Zóna 4: Určená pro nadrozmerné a malé produkty.

Po zadefinování primárního účelu každej zóny byly určeny produkty Konstruktor nejhodnější pre montáž. Tie zahrňali:

  • Zóna 1 - Instalace paletových regálů P90 do výšky 8,5 m, dodávané s mnoha unikátními řešeními včetně síťových polí (funkce požární ochrany) a různých typů vertikálních deličů.
  • Zóny 2 a 3 - Zóna s mezipodnikem o rozloze 400 m² a nosností 500 kg / m². Bola vybavená policami HI280 a velkým množstvím plastových zásobníků pro uložení více než 17 000 různých předmětů.
  • Zóna 4 - Policový systém HI280 s hloubkou 1000 mm.

 Výsledok

"Konstruktér nejen poskytuje potřebné produkty, ale také know-how na vytváření speciálních úložných řešení nezbytných pro uložení tisíců malých a velkých předmětů, které jsou potřebné pro každou autodílii. Různé skladovací a zónové úrovně skutečně pomohly zlepšit efektivitu a maximalizovat využití dostupného prostoru."

nissan se

O společnosti DB Schenker Logistika

DB Schenker Logistics je součástí globální skupiny DB Schenker Group. Společnost poskytuje pokročilé integrované logistické řešení pro velké množství švédských a mezinárodních společností. Schenker Logistics disponuje logistickými centry na mnoha strategicky umístěných lokalitách ve Švédsku s celkovou skladovací plochou 130 000 m².