Skip to main content

Constructor umožní společnosti Menetou vyrábět ergonomicky a efektivně

Přehled případové studie

Zákazník: Meneta
Město: Odense/Dánsko
Použité produkty/služby: Vytahovací jednotky. Paletové regály

Požaadavky zákazníka

Meneta, Denmark

Společnost Menetou je subdodavatelem pro automobilový průmysl. Byla založena v Dánsku v roce 1953 a je jednou z mála světových společností, která se specializuje na výrobu originálního vybavení pro brzdové systémy. Menetou je rovněž odborníkem na výrobu zadních desek a podložek, které eliminují vibrace a hluk. Nedávno do svého portfolia přidala nové automobilové komponenty a příslušenství.

Menetou nedávno přezkoumala způsob svého skladování a manipulace s těžkými nástroji. Zjistila, že regály, které měla pro tyto nástroje k dispozici, měli velmi daleko k optimálnímu řešení. Nástroje v nich byly uloženy příliš vysoko na to, aby s nimi zaměstnanci mohli bez problémů pracovat. To bylo pro společnost, která klade velký důraz na efektivitu produkce a zdraví a bezpečnost na pracovišti, nepřijatelné.

Vybrala si proto Constructor, aby našli způsob, jak skladování vylepšit

Řešení od Constructor

Tým Constructor strávil nějaký čas se zaměstnanci, aby lépe porozuměl existujícímu procesu. Všimli si, že výroba vyžadovala přibližně 80 změn nástrojů za týden. Tyto nástroje jsou těžké a nevhodné pro zvedání pomocí jeřábu, což znamená, že musí být vytištěny z regálů a vzápětí umístěny na vozík na nářadí.

Výsledkem tohoto průzkumu bylo, že Constructor pro Menetou navrhl řešení na míru - speciální vytahovací jednotku, která byla navržena bez okrajů. Tento design umožnil vytažení jednotky a její umístění podél vozíku na nářadí ve výši odpovídající výši vozíku. Nástroj pak mohl být z vytahovací jednotky na vozík snadno zatlačený / vytažen. 

Meneta, Denmark

Jednotka pak mohla být vrácena zpět do regálu, zatímco nástroj se pomocí vozíku přepravil k výrobní lince. Celkem bylo nainstalováno 40 vytahovacích jednotek do regálů s rozměry 10 500 mm x 1 200 mm. Toto nové regálové řešení dosáhlo lepší ergonomii v manipulačním procesu a uvolnilo prostor pro novou výrobní linku.

Výsledek

"Dosáhli jsme zvýšenou funkčnost a naši zaměstnanci jsou s řešením velmi spokojeni. Řešení značně usnadnilo manipulaci s nástroji. Také je nyní jednodušší nástroje najít, což znamená, že jsme schopni optimalizovat časy ve výrobě, což vede ke zvýšené produktivitě a efektivitě."
Søren Jørgensen, Projektový manažér, Meneta

O společnosti Meneta

Společnost Menetou se sídlem v Odense je globální organizace s přibližně 2 000 zaměstnanci. Vlastní výrobní závody a zkušební zařízení v Dánsku, USA, Německu, Číně a Indii a pomáhá zákazníkům ve více než 75 zemích světa 

www.meneta.com