Skip to main content

Kasten navrhne řešení pro distribuční centrum společnosti Iittala.

Přehled pŕípadové studie

Zákazník: Iittala Group
Krajina: Fínsko
Použité produkty/služby: Paletové regály. Návrh a řešení skladovacího řešení.

Požadavky zákazníka

Společnost Iittala začala působit jako společnost, která vyráběla dekorativní výrobky ve své sklárně. Dnes rozšiřují své podnikání a nabízejí zákazníkům další výrobky, jako je keramika, příbory a textil, které přinášejí každodenní radost a potěšení. Během své historie společnost zdůraznila progresivní filozofii svých designérů Kaja Francka a Alvara Aalta.

Iittala Finland

Společnost Iittala prodává své výrobky po celé Evropě, v arabských zemích, v Japonsku a v USA a potřebovala distribuční centrum, aby zvládlo tuto globální distribuci. Objednávky lze provádět různými způsoby, včetně internetového obchodu. Velikost těchto zakázek a jejich konečné místo určení znamenalo, že společnost Iittala, která je odpovědná za plánování distribučního centra, potřebovala najít řešení pro ukládání dat, které by splňovalo požadavky všech typů zákazníků a přitom zůstalo nákladově efektivní.

Důraz společnosti na design a funkčnost produktů se osvědčil také v požadavcích na vybavení skladu. Nelze začít budovat, dokud nebude optimální konfigurace navržena tak, aby zajistila co nejefektivnější využití prostoru. Jako odborník v této oblasti byl Kasten přirozenou volbou společnosti Iittala dodat a instalovat řešení pro ukládání dat.

Řešení od Kasten

Spolupráce s takovou inovační společností byla pro Kasten sen. Byli schopni navrhnout systém paletového regálu a uspořádání skladu, který nebyl omezen konkrétními pilíři a dalšími překážkami. Rovněž byly schopny stanovit nejefektivnější šířku uliček, nastavit ideální výšku police pro úložiště Iittal a navrhnout nejlepší způsob jejich nasazení. Po dohodě všech plánů společnosti Kasten Iittala pokynem zahájit výstavbu skladu.

Iittala Finland

Jakmile byla budova dokončena, společnost Kasten okamžitě začala implementovat řešení pro ukládání dat. Stojanový systém byl postaven ve výšce 7,6 m, obsahující 22 800 palet, ochranu rámu a podjetí, a byl rozdělen na čtyři úseky pro ukládání europalet. Vzhledem k tomu, že všechny nosníky mají stejnou nosnost, byly schopny poskytnout působivé počty:

  • Nosnost úrovne – 3 000kg
  • Nosnost sekce – 15 000kg
  • Nosnost/FIN paleta maximálne 1 000kg
  • Nosnost europalety maximálne 750kg

Výsledek

"Důraz na dobrý design a funkčnost společnosti Iittal byl klíčový k úspěchu projektu a Kasten ovo plánování prostoru před skladištěm bylo nesmírně důležité, což zajistilo, že nové distribuční centrum je mnohem efektivnější a bezpečnější než předchozí

O společnosti Iittala

Kořeny Iittala  pocházejí z roku 1881, kdy byla založena skleněná dílna ve stejné obci v jižním Finsku.

V prvních letech existence Iittala vyrobila foukané, tvarované, leštěné, malované a leptané sklo podle kontinentálních modelů.

Začátkem 20. století začaly vyrábět různé dekorativní stoly. Iittala byla později jednou z prvních společností, která se přestěhovala z těchto dekorativních sad do funkčních, estetických objektů ovlivňovaných progresivním skandinávským designem. www.Iittala.com