Skip to main content

LS3 Longspan zajišťuje efektivní expedici zboží pro společnost KNI, Dánsko

Zákazník: KNI
Lokalita: Aalborg/Dánsko
Dodávaný produkt: LS3 Longspan

LS3 - KNIKNI – zkratka pro Kalaallit Niuerfiat, což v angličtině znamená Greenland Trade (obchod v Grónsku) – je moderní podnik s více než 240letou historií. Společnost KNI má kořeny v královskému grónskému obchodu Royal Greenland Trade, který byl založen v roce 1774, a je tak důležitou součástí historie Grónska.

Původním úkolem společnosti KNI bylo zásobovat obyvatelstvo Grónska potravinami ve městech a obcích, kde nebylo možné obchodovat za komerčních podmínek.

Pro společnost KNI je to i nadále jedna z nejdůležitějších rolí, a ačkoli moderní technologie hraje významnou roli při obsluze 60 obchodů společnosti KNI po celém Grónsku, stále jsou výzvy v souvislosti s demografií.

LS3 KNIPožadavky

Společnost KNI urgentně potřebovala skladovací kapacitu, protože předchozí spolupráce se skladem již nebyla možná.

Řešením byl pronájem prostor od společnosti Blue Water v přístavu v Aalborgu, kde již společnost KNI měla vlastní kancelář. Avšak tento sklad se rychle zaplnil zbožím přicházejícím v kontejnerech z předchozího skladu. Rozličné skupiny výrobků se skladovaly ve velkých baleních na podlaze. Takové rozložení komplikovalo přehled a v neposlední řadě i manipulaci se zbožím.

Řešení

Společnost KNI si rychle uvědomila, že ve skladu se vyžaduje více systémů, a proto kontaktovala společnost Storeteam, distributora skladovacích řešení Constructor. Dohodli se, že nejvhodnější řešení bude nejnovější přírůstek do našeho portfolia produktů, LS3 Longspan. Mezi mnohé výhody patří dobré využití prostoru a možnost efektivního uskladnění velkého, objemného zboží.

V zadním rohu budovy se nainstalovaly 4 řady 8 dvojitých regálů. Regály slouží ke skladování rychloobrátkového zboží, přičemž ve zbytku prostoru jsou volně ložené zásoby. Další regálový systém LS3 se nachází centrálně ve skladu. Zde jsou objednávky, které jsou příliš malé na expedici a které čekají na přijetí dalších objednávek přicházejících do stejného skladu, než se připraví na expedici.

LS3 KNIVýsledek

„Už nyní vidíme efekt regálových systémů. Zabírají mnohem méně místa než velkosklady a šetříme spoustu času při vybírání zboží. Určité z našich skladů v severním a východním Grónsku dostávají zásilky jen dvakrát do roka, po zbytek roku led brání plavbě. Proto je pro nás samozřejmé, že je důležité, abychom vyexpedovali správné zboží a na nic nezapomněli,“ vysvětluje konzultant pro oblast logistiky Søren Bjerregaard Jensen.

O společnosti KNI

Společnost KNI se skládá ze čtyř obchodních jednotek, k nimž patří zásobování Grónska potravinami, spotřebním zbožím a palivy. Navíc je zde velkoobchodní oddělení, k nimž patří jídelny a stravovací zařízení, stejně jako jatka, která se zabývá především porážkou jehňat. Společnost je jednou z největších v Grónsku a zaměstnává cca 1 000 zaměstnanců.