Skip to main content

Kasten odvedl těžkou práci za K-rauta Fínsko

Přehled případové studie

Zákazník: K-rauta
Krajina: Fínsko
Použité produkty/služby: Paletové regály. Konzolové regály. Vybavení prodejní. Policie ze síťoviny.

Požadavky zákazníka

K-rauta je síť obchodů s domácími potřebami s provozem po celém Finsku. Mnohé ji považují za nejdřevětejší obchodní síť v zemi zabývající se tímto druhem zboží. Společnost má v zásobě okolo 30 000 typů výrobků, z nichž dřevo na sauny, barvy, podlahové materiály, omietky a sadrokartony patří mezi nejčastěji prodávané dřevo.

k-rauta, finland

Kvôli takému obrovskému sortimentu společnost rozhodla v prodejně vystavovat pouze vzorky produktů, zatímco všechny zásoby jsou uloženy v skladě nebo v exteriéru obchodu. K-rauta na skladovacie účely využívá takisto aj vystavné pozice. Společnost se rozhodla, že chce efektivně využít dostupnou prodejní výšku obchodu a využít její plochy pro zvýšení množství vystavených položek.

Řešení od Kasten

Jelikož konstruktér poskytoval úložné řešení pro K-rauta již od otevření svého prvního obchodu, bylo velmi dobře známo, že mnohé z jejich produktů jsou těžké a nadměrně objemné. Paletové regály P90 byly efektivně využity v mnoha podobných situacích, protože jsou považovány za jednu z nejsilnějších regálů tohoto typu, které jsou dostupné na trhu.

V K-rauta už bylo zjištěno, že na tyto regály se mohla potvrdit, a tak bylo schváleno, že v druhé části prodejny budou nainstalovány další. To umožnilo snadnější vystavování nadrozmerných položek pro zákazníky. Návrh Konstruktoru na instalaci paletových regálů s policemi a košmi ze síťoviny zajistil, že přes ne mohl přecházet světlo a obchod tak vyzeral prostornější. Policie sítě také zajišťují bezpečný způsob zabezpečení a vystavování produktů bez nutnosti samostatných košů.

k-rauta, finland

Systém P90 disponuje rozsáhlým sortimentem příslušenství, včetně ochranných krytů, podložkami pro vysokozdvižné vozíky, ochranou rámu a vedlejšími sítěmi, které zvyšují bezpečnost a rozšiřují možnosti regálů. Pro venkovní umístění a skladování dřeva společnost vybrala konzolové regály, které umožňují snadnější vychystání a přístup.

Výsledek

"Stavitel dodal paletové a konzolové regály do K-rauty již od počátku provozu. Obchod byl několikrát rozšířen a zrekonstruován a nyní poskytuje prostorné, lehké a vzdušné prostředí, ve kterém si zákazník může vybrat."

O společnosti K-rauta

K-rauta AB vlastní a provozuje obchody, které se zabývají stavebním materiálem, výrobky pro interiéry interiérů a také zahradní potřeby. Společnost byla založena v roce 1995.

Společnost K-rauta Finsko spolu s firmami Kesko a K tvoří skupina skupiny K, jejíž obrat dosáhl v roce 2015 přibližně 11 miliard EUR. Skupina K-Group je třetím největším maloobchodním prodejcem v severní Evropě a zaměstnává přibližně 45 000 lidí.

www.k-rauta.fi/rautakauppa