Skip to main content

Dexion vyhledá správné řešení pro lékárnu nemocnice v Drážďanech.

Hospital Dresden-Friedrichstadt, Drážďany/Nemecko

Přehled případové studie

Zákazník: Nemocnica Drážďany - Friedrichstadt
Město: Drážďany/Nemecko
Použité produkty/služby: Horizontální otočný systém (Horizontal Carousel - Hoca). Plastové nádoby a kontejnery. Spádové paletové regály. Policové regály HI280. Dexion Warehouse Management System (WMS)

Požaadavky zákazníka

hospital pharmacy de

Lékárna je zodpovědná za dodávku léčiv, zdravotnických potřeb a laboratorní diagnostiky pro tuto rušnou univerzitní nemocnici v Drážďanech. S více než 3 500 rozličnými druhy položek v zásobě, lékárníci a další zaměstnanci trávili zbytečně mnoho času hledáním těch správných. Když byla zadána objednávka na novou budovu lékárny, management nemocnice chtěl nainstalovat skladovací systém, který by šetřil čas, zvýšil bezpečnost a snížil chyby při vychystávání.

Požádali Dexion o pomoc s hledáním správného řešení.

Řešení od Dexion

Tým Dexion věděl, že ideální pro tento typ prostředí jsou automatizované systémy. Vzhledem k poměrně nízké stropy a potřebu 100% přesnosti vychystávání, tým doporučil horizontální otočný systém (Hoca).

hospital pharmacy de

Dexion Hoca je systém, který dodává položky do vychystávací stanice. Uživatel jednoduše zvolí produkt, který potřebuje, a o několik okamžiků později je mu vydán na přední straně vychystávací stanice. Bez zdlouhavých vyhledávání, se zaručenou přesností a větší kapacitou úložného prostoru se systém Hoca ukázal být nesmírným přínosem pro personál i management lékárny.

Položky určené k vychystávání mohou být ukládány v plastových nádobách nebo kontejnerech s dostatkem prostoru pro výrobky různých rozměrů a tvarů.

Horizontální otočný systém (HOCA) v skratce:

  • Zvyšuje úložnou kapacitu prostredníctvím optimálniho využití dostupné hloubky místnosti
  • Snižuje nutnost chůze a čekání zaměstnanců na minimum
  • Vyhýba sa chybám při vychystávaní
  • Garantuje rychlé, efektivní a přesné vyřiyování objednávek
  • Dosahuje maximální možnou hustotu skladování

Aby bylo možné držet krok s neustálými požadavky zbytku nemocnice, byly v lékárně nainstalovány čtyři systémy Hoca spolu s Dexion Warehouse Management Systémem (WMS). Každé zařízení Hoca bylo připojeno k centrálnímu systému, což umožnilo simultánní vyřizování 15 objednávek najednou jedním operátorem. Speciální skleněná dvířka uzavírají přístupovou oblast každého systému Hoca. Ty se dají otevřít až poté, co se výrobek potvrdí výběrem na displeji. Je to velmi důležitý bezpečnostní prvek pro tento vysoce regulovaný a důkladně sledován sektor 

Výsledek

“Dexion výrazně zlepšil efektivitu fungování naší lékarny. 

O nemocnici Drážďany - Friedrichstadt

Nemocnice Drážďany - Friedrichstadt spadá pod Technickou univerzitu v Drážďanech. V rámci čtyř lokalit provozuje 45 klinik a ústavů a má více než 3 300 zaměstnanců, kteří každoročně poskytují zdravotní péči pro téměř 200 000 pacientů.