Skip to main content

Kasten umožní vynikající efektivitu skladu pro Hartwall

Přehled případové studie

Zákazník: Hartwall
Krajina: Fínsko
Použité produkty/služby: Regály pro vysoké palety, First-in First-out (FIFO) regály pro speciální plastové palety

Požadavky zákazníka

Společnost Hartwall je distributorem nápojů ve Finsku. Kvůli rostoucí poptávce po svých produktech se rozhodla modernizovat svůj sklad ve městě Lahti.

Nádoby a kontejnery na nápoje se liší svým tvarem a typem. Stejně tak i krabice a palety, kterými je sklad přeplněný. Na to, aby se dalo snadněji manipulovat s různými velikostmi, tvary a hmotnostmi výrobků, bylo potřeba flexibilní řešení.

Hartwall, Finland

Hartwall potřeboval řešení, které by mohlo fungovat tak horizontálně, tak vertikálně, protože palety jsou ve skladu uloženy až do výšky 30 metrů. Manipulace s touto různorodou škálou produktů také vyžadovala inteligentní systém pro automatizované prvky (automated elements).

Řešení od Kasten

Spolupráce se společností Kasten nabídla společnosti Hartwall řešení, které umožnilo skladovat palety v požadované výši. Regály First-in First-out (FIFO) zajistily, že zboží s krátkou životností byl ze skladu odeslán jako první, čímž se Hartwall vyhnul zbytečnému plýtvání.

Interní logistika je ve společnosti Hartwall vysoce automatizovaná, flexibilní a nákladově efektivní. Palety s pivem se skladují do výšky 30 metrů v regálech pro vysoké palety a přesouvají se pomocí systému automatizovaných jeřábů a poháněných dopravníků. Systém je řízen počítačově pomocí logistického automatizačního softwaru.

Spádové regály pro krabice jsou umístěny ve vychystávací oblasti skladu, kde se alkoholické nápoje připravují na dodávky zákazníkom.Police jsou naplněné s válečkovými dráhami, takže s krabicemi různých velikostí se dá jednoduše manipulovat.

Skladování meziproduktů, jakými jsou například vršky od lahví, je umístěno v regálech pro speciální plastové palety, které se nacházejí vedle výrobních prostor.

Výhody řešení od Kasten:

  • Řešení umožnilo bez námahy manipulovat s výrobky různé výšky, tvaru a hmotnosti.
  • Dosažená maximální skladová kapacita v rámci budovy díky plnému využití její výšky.
  • Regály FIFO zaručily optimální pořadí vychystávání zboží, čímž se vyhnulo zbytečnému plýtvání.
  • Zaručené rychlé, efektivní a přesné vychystávání objednávek pro všechny druhy produktů.
  • Žádné přerušování existující provozu skladu během trvání instalace projektu.
  • Zabezpečený spolehlivý logistický dodavatelský řetězec

Spolupráce se společností Kasten zajistila zvýšení efektivity skladových prostor společnosti Hartwall, plné využití jejich vnitřní výšky a zajištění hladkého průběhu automatizovaného vychystávání zboží.

hartwall sk

Výsledek

"Díky spolupráci se společností Kasten byl Hartwall schopen zajistit, že tento sklad, největší svého druhu ve Finsku, se provozuje nejefektivnějším možným způsobem."

O společnosti Hartwall

Hartwall vyrábí nealkoholické nápoje, jakož i piva a cider, které se distribuují po celém Finsku. Jejich sklad v Lahti je největší svého druhu v zemi.

 www.hartwall.fi