Skip to main content

Nové velké evropské distribuční centrum pro společnost Harting Technology Group

Harting Technology Group, Německo

Zákazník: Harting Technology Group
Umístění: Harting Harting s.r.o: Espelkamp, Německo
Použité produkty / služby: 2 mini load systémy s manipulací pomocí jeřábu, 1 paletový regálový systém s automatickou manipulací pomocí jeřábu, 2 zakladačové jeřábové systémy s automatickou manipulací, dopravníková technika

Harting Technology GroupSpolečnost Harting Technology Group se sídlem v Německu je jedním z předních světových výrobců průmyslové spojovací techniky.

Potřeby společnosti

Skupina potřebovala vytvořit nové, moderní a technologicky vyspělé evropské distribuční centrum (EDC) ve svém sídle v Espelkampu s cílem uspokojit rostoucí poptávku zákazníků a splnit své cíle dosáhnout nových trhů a obratu ve výši jedné miliardy eur.

Řešení

Našim úkolem je poskytnout nejmodernější technické řešení skladu a vytvořit vysoce automatizovanou plochu pro vychystávání objednávek (6 500 m2) a skladovací plochu (4 500 m2), kterou by bylo možné optimálně řídit a efektivně využívat.

Harting Technology Group

 

Vlastní technologie společnosti Harting Technology Group se používala již při vjezdu do areálu společnosti, kde jsou přijíždějící vozidla identifikována elektronickým systémem a závora se automaticky otevře všem registrovaným vozidlům.

Instalovali jsme 20 metrů vysoké regálové systémy s kapacitou pro 6 900 palet o nosnosti 574 kg na paletu a 115 000 skladovacích míst pro kontejnery o hmotnosti 35 kg, rychloobrátkové a objemové prostory pro zboží. Rozložení hmotnosti v systémech probíhá automaticky. Bylo položeno úctyhodných 100 km IT kabelů a 40 km sprinklerového vedení. Pomocí 1 km dlouhého dopravníkového systému lze uložit a odebrat 2 000 kontejnerů za hodinu.

Správné nakládání palet zajišťuje technologie RFID (radiofrekvenční identifikace). Přepravu zboží mezi sklady přebírá dopravní systém bez řidiče, který používá technologii optimalizace trasy, kdy samostatně vyhledává nejkratší trasu. Vysoce flexibilní logistika EDC také umožňuje rychle reagovat na případné změny.

V logistickém centru pracuje přibližně 140 zaměstnanců v třísměnném provozu. Ergonomické uspořádání pracovišť – palety lze při vychystávání objednávek zvednout téměř o metr – zabraňuje tomu, aby se zaměstnanci neustále ohýbali a případně si přivodili zranění zad.

Elektrickou energii pro technologie v EDC dodává fotovoltaický systém instalovaný na střeše. Potřebu energie na chlazení a topení pokrývá biometan z vlastní produkce EDC a geotermální systém pokrývá a minimalizuje emise CO2.

Harting Technology GroupV souhrnu jsme nainstalovali:

 • 2 mini load systémy s jeřábovým řešením
 • 1 paletový regálový systém s automatickou manipulací s jeřábem
 • 2 zakladačové jeřábové systémy s automatickou manipulací
 • dopravníkové technologi

Spolupracovali jsme s těmito společnostmi:

 • Aberle Automation GmbH & Co. KG, Leingarten – v současnoti KÖRBER
 • TGW
 • Dambach
 • Dexion Lampe Lagertechnik – Gonvarri Material Handling
 • Knapp, Schwingshandel, Beumer


Výkon EDC podrobně:

 • Plocha sběru – 6.500 m2
  • AGV zajišťuje optimalizovaný oběh zboží mezi sklady
  • Nakládání palet pomocí technologie RFID
  • Výkonnost vychystávání: 20,00 řádků objednávek / den = max. 10 000 balíků / den
 • Skladovací plocha – 4.500 m2
  • Mini load: 115.000 skladovacích míst pro kontejnery o hmotnosti 35 kg
   • Automatické rozdělování hmotnosti
   • Skladování více než 25 000 hotových položek
   • 26.000 skladovacích / vychystávacích procesů za den
  • Dopravníková technologie: 2 000 kontejnerů za hodinu
  • Regálový systém: 6 900 paletových míst o nosnosti 574 kg
   • Manipulace s paletami pomocí příčných distribučních vozíků a jeřábů

Výsledek

Harting Technology Group

Výsledek
Výsledné distribuční centrum Harting Technology Group o rozloze 11 000 m2 je působivým modelem high-tech skladování a provozní efektivity. Je také výkladní skříní vlastních technologií společnosti Harting.

Efektivita nového evropského distribučního centra (EDC) společnosti Harting Technology Group je mimořádná. Nejmodernější technologie skladování a vychystávání objednávek zajišťují nejvyšší stupeň efektivity a výkonnosti a odrážejí vše, co společnost Harting představuje, a sice posun výkonnosti na stále vyšší úroveň. Vlastní technologie jsou integrovány všude v budově i v interiéru.

Každý den lze individuálně vychystat a zabalit přibližně 20 000 položek zákaznických objednávek. Díky až 110 nákladním vozům a dodávkám opustí EDC v den podání objednávky přibližně 10 000 zásilek, které směřují k zákazníkům po celém světě.
Evropské distribuční centrum je díky svým inovativním intralogistickým řešením také stěžejním projektem technologických znalostí společnosti. „Naše produkty jsou v této budově všudypřítomné, její technologie, její systém, její vnitřní uspořádání,“ komentoval Philip Harting, generální ředitel společnosti Harting.

Harting Technology GroupO společnosti

Harting Technology Group je rodinný podnik založený v Německu v roce 1945, který původně vyráběl zařízení pro každodenní použití. Zakladatel však brzy rozpoznal, že rozvíjející se německý průmysl bude potřebovat technické výrobky.

Společnost vyvinula konektor Han, který se později stal celosvětově uznávaným standardem. V průběhu let se společnost vyvinula v jednoho z předních světových dodavatelů průmyslové spojovací techniky pro tři klíčové oblasti: data, signalizaci a energetiku. Společnost Harting má v současnosti 14 výrobních závodů a 44 obchodních společností po celém světě.