Skip to main content

Constructor poskytuje vysokorychlostní řešení pro GC Rieber 

Přehled případové studie

Zákazník: GC Rieber Salt
Krajina: Nórsko
Použité produkty/služby: Constructor Pallet Shuttle systém

Požadavky zákazníka

GC Rieber Salt je jedním z předních dodavatelů soli a souvisejících výrobků v oblasti severských zemí. Jejich produkty jsou široce využívány na údržbu silnic, v zemědělství, zpracování ryb, potravinářském a ropném průmyslu. 

Rieber Salt, NorwaySpolečnost nabízí logistická řešení z Frederic v Dánsku na jihu a podél norského pobřeží až po Hammerfest na severu. Prostřednictvím svých mezinárodních partnerů mají logistické linky z většiny Evropy přes Mariager v Dánsku a terminál v Norsku.

Většina zboží, které přepravují, se přepravuje po moři a každoročně dodávají mezi 600 000 až 700 000 tun zboží v přibližně 250 zásilkách. Jejich terminály poskytují vykládku, skladování, manipulaci a další přepravu do jiných částí Norska.

Společnost GC Rieber potřebovala rozšířit svou skladovací kapacitu a zároveň zvýšit rychlost vychystávání a získat lepší přehled o všech svých produktech.

Řešení od Constructor

GC Rieber Salt měli velmi specifickou potřebu: bezpečný, kompaktní a vysokorychlostní systém v nevytápěném skladu velmi blízko moře. Solné produkty musí být uskladněny v perfektních podmínkách. To však představuje náročné prostředí pro ty, kteří v něm pracují.

Řešení poskytnuté společností Constructor má žárově zinkovaný povrch regálů a přizpůsoben Pallet Shuttle, který se může používat v chladném prostředí nebo v prostředí s vysokou teplotou. Shuttles manipulují s dřevěnými i plastovými paletami s různými hloubkami.

Výsledek

"Ukládání balíků soli v těsné blízkosti oceánu byla výzva, ale systém Pallet Shuttle a řešení last-in-first out (LIFO) ji překonali. 

Rieber Salt, NorwayDíky instalaci 23 drah s 13 paletami za sebou na čtyřech úrovních a 2 obsluhujícími Shuttles společnost dosáhla rychlost pohybu palet , kterou ve skladu požadovala, a zároveň získala lepší přehled o produktech za každých okolností. "

O společnosti GC Rieber 

GC Rieber Salt nabízí široký sortiment soli a minerálů, přizpůsobený různým trhům, ve kterých společnost působí. Díky množství skladů a terminálů v celém Norsku a Dánsku dokáže společnost rychle dodat vysocekvalitní sůl za dostupné ceny, díky níž je společnost známá již od roku 1900.

GC Rieber Salt je součástí skupiny GC Rieber Group