Skip to main content

Constructor úzce spolupracoval s Clausem Sørensenem, aby lépe porozuměl konkrétním potřebám společnosti.

Claus Sørensen, Hirtshals/Dánsko

Přehled případové studie

Zákazník: Claus Sørensen
Město: Hirtshals/Dánsko
Použité produkty/služby: Posuvné paletové regály MOVO

claus sorensen dk

Požadavky zákazníka

Claus Sørensen je předním poskytovatelem chladících a mrazírenských skladů v Dánsku. Společnost byla založena v roce 1926 a působí ve strategických lokalitách po celém Dánsku, včetně moderního přístavu Hirtshals, který se nachází v severním Jutsku na severozápadním pobřeží země. Úspěch společnosti znamenal, že překročily kapacitu svých stávajících prostor. Museli hledat další úložný prostor na externích místech, což bylo nákladné i nepohodlné.

Přístav Hirtshals je velmi dynamický a zaměřuje se na mezinárodní obchod. Aby uspokojil rostoucí poptávku, musel rozšířit své aktivity, a tak zajistil více 250 000 m² pozemků.

Tento nově vytvořený prostor nabídl Clausovi Sørensenovi příležitost rozšířit své vlastní zařízení.

claus sorensen dk

Řešení od Constructor

Constructor tým úzce spolupracoval s Clausem Sørensenem, aby lépe porozuměl konkrétním potřebám společnosti. Dospěli k závěru, že v takovém kontrolovaném teplotním prostředí budou ideálním řešením pro posuvné paletové regály MOVO.

MOVO je elektronicky řízený systém, který se pohybuje na kolejích montovaných na podlahu a může přenášet náklady až do 24 tun při maximální výšce police 12 metrů. Ideální pro použití v chladících a mrazících místnostech, protože zaručuje provozní bezpečnost při teplotách pod -30 ° C.

Aby bylo možné splnit požadovanou kapacitu výrobce konstrukce Claus Sørensen, konstruktér nainstaloval čtyři oddělené systémy. Rovněž pokrývaly 936 metrů trati, MOVO s celkovou nosností 430 tun a působivými 12 400 paletovými sedadly. Každá regálová jednotka je ovládána dvěma nebo třemi posuvnými vozíky. Projekt byl realizován v úzké spolupráci s Ajconem, předním dodavatelem ve stavebnictví pro potravinářský, dopravní a stravovací průmysl.

claus sorensen dk

Výsledek

"Nová zařízení zvyšuji kapacitu mrazáku o více než 40% a v současné době má v Hirtshals více než 28 300 paletových prostorů. Zároveň jsme zvýšili kapacitu chladírenského skladu na 2 000 paletových prostorů, což je více než dvojnásobek předchozí skladovací kapacity. Řešení nám dávají příležitost dále rozvíjet a rozšiřovat naše aktivity.

Plánujeme rozšíření našeho skladu v Hirtshals na nějakou dobu a díky rozšíření přístavu jsme tento projekt mohli realizovat. Díky novému skladu máme nyní sklady, které potřebujeme. "

Morten Jensen, Manažér skladu.

claus sorensen dk

O společnosti Claus Sørensen A/S

Zařízení Hirtshals je vlajkovou loď Claus Sørensen pro ryby a mořské plody. Součástí inventáře jsou chladírenské sklady s kapacitou 5 000 metrů krychlových a mrazírenských skladů o kapacitě 106 460 m3 a mrazící prostor pro balené zboží a čerstvé ryby. Kromě zmrazování a skladování širokého sortimentu potravin nabízí společnost Claus Sørensen širokou škálu služeb včetně balených produktů podle standardu British Retail Consortium (standard pro manipulaci s potravinami, který je v mnoha zemích akceptován).