Skip to main content

CINOCO se etablovalo jako lídr v distribuci vín a lihovin v Belgii

Zákazník: Cinoco SA
Místo: Nijvel - Belgie
Dodané řešení: Paletové regály s úzkými uličkami včetně vychystávacích míst, průjezdů a ochran regálů

CINOCO se etablovalo jako lídr v distribuci vín a lihovin v Belgii. Po více než století, kdy sídlí v Bruselu, se kvůli rostoucímu provozu rozhodli přestěhovat do nové budovy v Nijvel. Nijvel je vzdálený jen 15 minut jízdy a je mnohem dostupnější.

Požadavek

Nová budova v Nijvelu se skládá ze skladu 6 000 m2 a 800 m2 kancelářských prostor. Nový sklad byl navržen tak, aby maximalizoval skladovací kapacitu při zachování snadného přístupu k vychystávání objednávek, spolu s doručovací službou pro malé množství.

Naše řešení

Společnost Dexion navrhla řešení skladováníh paletových regálů s úzkými uličkami, nazývaných také výškové regály, s vestavěnými úrovněmi pro vychystávání, dokonale sladěnými se společností Crown (dodavatel zdvihacího zařízení).

Paletové regály s úzkými uličkami jsou paletové regály s užší uličkou než běžné paletové regály a je zapotřebí speciální manipulační technika, vozík pro úzké uličky (VNA Truck).

Paletové regály s úzkými uličkami jsou vybaveny průjezdy. To neznamená, že nemusíte řídit nebo chodit celou uličkou, ale můžete v polovině řady přejíždět do další uličky. Průjezdy jsou vybaveny síťovými rošty, které zabraňují propadnutí palet nebo předmětů.

První zakládací úroveň je o něco vyšší a je vybavena ocelovými policemi. Tímto způsobem jsou vychystávací místa vytvářena na vyšší úrovni, takže je možné snadno a ergonomicky vybírat objednávky.

Na čelech rámů jsou umístěny takzvané Pick & Deposit stanice. Tím se vytvořilo další umístění palet.

Paletové regály s úzkými uličkami jsou vybaveny nosníky Tox. Tento nosník má prolisované spoje, takže zde nejsou žádné sváry a je zde zaručena extra pevnost, aby nemohlo dojít k vlasovým trhlinám.

Paletové regály Dexion jsou vybaveny pěnovými chrániči, aby se zabránilo poškození od vozíku.

Vnější strany rámů jsou chráněny žlutými chrániči rámu a bočnice v dolních průchodech jsou opatřeny zábradlím. Tímto způsobem společnost Dexion zajistila, aby bylo riziko poškození kolizí co nejmenší.

Výsledek

Paletové regály s úzkými uličkami ve společnosti Cinoco poskytly celkovou skladovací kapacitu přibližně 8 000 palet a 1 000 běžných metrů pro vychystávání.

„Dexion splnil naše očekávání během celého projektu (studie, poradenství a ceny) v souladu s ohlášenými termíny. Spolupráce s různými hráči byla vynikající,“ řekl pan Nolet, generální ředitel společnosti Cinoco.

O společnosti Cinoco SA

Od založení lihovaru v roce 1691 trvala historie společnosti Cinoco 10 generací.

Všechno to začalo v roce 1691, kdy Jan Lucasse Nolet, původem z Brugg, založil lihovar v nizozemském Schiedamu.

O 9 generací později se Cinoco (Charles Ivan Nolet & CO) stalo belgickým lídrem v oblasti distribuce vín a lihovin, který kombinuje moderní management a tradiční hodnoty rodinného podniku.