Skip to main content

Constructor pomůže Bilteme vyřešit skladování ich produktů

Přehled případové studie

Zákazník: Biltema
Krajina: Švédsko
Použité produkty/služby: Pozinkované paletové regály P90. Příslušenství k P90.

Požadavky zákazníka

Biltema-Sweden-Case-Study-1Spoločnost Biltema je známa svou schopností dodat náhradní díly. Původně začal jako spolehlivý zdroj kvalitních náhradních dílů do automobilů za rozumnou cenu. Neskôr rozšířila sortiment o příslušenství a nářadí pro všechny situace, od skrutiek až po kufry, barvy, obaly na telefony a mnoho dalších produktů.

Dnes nabízí více než 19 000 druhů produktů, které musí být skladovány připravené na distribuci pro tisíce zákazníků po celé Škandinávii a mimo nej.

Biltema je velmi hrdá na pověst svých kvalitních produktů, které poskytuje zákazníkům. Vykonává rozsáhlý program testování, analýz a kontrol produktů před jejich zavedením do oběhu. Každý produkt nacházející se v jejich sortimentu musí mít velmi nízkou poruchovost a musí přesně splňovat úkoly, pro které byl určen. Vysoké standardy společnosti se vztahují také na všechny jejich dodavatele, včetně společnosti, kterou si vybrali pro vybavení svého nového velkého centrálního skladu - Constructor.

Řešení od Constructor

Bitlema Case Study - Pallet Racking 02Po absolvování testu kvality byla společnost Constructor pověřena tím, aby investovala do svého distribučního centra a začala platit co nejrychleji. Tým okamžitě začne pracovat na plánování optimalizace kapacity. Prostor, který musel pracovat, měl rozlohu 50 000 metrů čtverečních naozaj obrovský - tato plocha přibližně odpovídala velikosti šesti fotbalových hřišť a byla pravděpodobně největším podobným prostorem v okolí. Napriek dostatku prostoru, při takových množstvích různých produktů byla nezbytná důkladná konfigurace, aby byla dosažena maximální efektivita využití skladu.

Prvou požadavkou bylo zpevnění podlahy, které musí být schopné vydržet zatížení 60 vysokozdvižných vozíků, které denně přecházely až 8 km. Po dokončení podlahy bylo nainštalováno 116 000 paletových míst do výšky 10,5 m. Constructor doporučuji nainštalovat zinkované paletové regály P90, které společně se zadními dorazmi, různými druhy ochrany stojok,paletovými podporami, Vertikálními zadními dorazmi a bezpečnostními síťovanými rámcimi poskytli Bilteme přesně to, co společnost potřebovala.

Výsledek

Bitlema Case Study - Pallet Racking 03"Kapacita skladu je impozantní. Výběr místa, který se nachází poblíž kontejnerového přístavu v Halmstadu, znamená, že sklad bude schopen obsluhovat celý škandinávský trh, odhaduje se, že každoročně se na něm objeví až 10 000 kontejnerů."

O společnosti Biltema

Biltema je švédsky řetězec maloobchodních prodejen, specializující se na nástroje, náhradní díly do automobilů a produkty pro volný čas. Společnost byla založena v roce 1963 v Linköpingu a dnes má více než 120 prodejen ve Švédsku, Finsku, Norsku a Dánsku.