Skip to main content

Zákazníci Bauhausu dostanou své objednávky už na druhý den díky Constructor Danske Fragtmænd (DF)

Přehled případové studie

Zákazník: DF/Bauhaus
Krajina: Dánsko
Použité produkty/služby: TORNADO – automatický zakladač

Požadavky zákazníka

Danske, DKSpolečnost Bauhaus pověřila společnost Danske Fragtmænd (DF) provozováním svého internetového obchodu v Dánsku. Důvodem této změny bylo, že společnost chtěla umožnit doručování svého zboží již na druhý den po objednání, což jejich logistický partner 3PL nedokázal splnit.

Avšak přemiestnění zásob z prostorů 3PL do nových prostorů u DF bylo mimořádně náročné úlohou. Přesunutých bylo více než 7 500 druhů produktů různých tvarů a velikostí. Zároveň bylo třeba vybavovat nedokončené objednávky, které se denně rozrůstaly, protože internetový obchod zůstal plně funkční po celou dobu přepravy zboží.

Po šesti dnech a 65 plně nakládaných kamiónů se přeměnil a zákazníci dánského Bauhausu začali dostávat své objednávky už druhý den, jak se jim poděkovalo.

Bauhaus požádal DF o převedení svého centrálního skladu, který zásobuje 18 obchodů v Dánsku, Norsku a na Islandu. Kromě toho společnost Bauhaus požádala DF o převzetí odpovědnosti za jejich internetový obchod, který zákazníkům poskytuje více než 11 000 druhů produktů. Vzhledem k rozsahu a komplexnosti operací v DF rozhodl, že musí kontaktovat odborníky a tak se obrátili na stavebníka s žádostí o pomoc.

Řešení od Constructor

Danske, DK

Konstruktor má bohaté zkušenosti s prácou s klienty v oblasti elektronického obchodu. Vedia, že každá situace si vyžaduje individuální řešení pro maximalizaci efektivity. Při přečtení požadavků na centrální sklad je rozhodnuto, že nejvýhodnějším řešením bude použití nabíjecích vozíků a ručních skenerů a ukládání internetových objednávek bude ideálně využívat automatického zakladače TORNADO.

  • Kapacita zařízení TORNADO je přibližně 3000 krabic, přičemž stroj má celkem 183 polic.
  • Každá polica může být konfigurována s různými čísly, které slouží k ukládání různých předmětů.

Výsledek

Calle NicolaisenVybrali jsme si regály a automatický zakladač Tornado od firmy Constructor, protože jejich výrobky jsou vysoce kvalitní. Konstruktér není na trhu nejlevnější, ale jistě je nejlepší, jsou také vysoce inovativní v jeho způsobu myšlení.Pro nás je více partnerů než jen dodavatel - Calle Nicolaisen, projektový manažér.

Doručenie objednávek na druhý den je nyní pro zákazníky Bauhausu realitou. Indukčné vychystávacie vozíky a zařízení TORNADO umožnily firmě DF výrazně zvýšit rychlost vychystání, a to z průměrně 1,2 položek na objednávku až po 3,5 položek na objednávku. Tato vylepšení se ukázala být neocenitelným hlavně tehdy, když DF obdržel více než 1 100 objednávek přes Černý pátek samotný.

 

O společnosti DF

Danske, DKSpolečnost Danske Fragtmænd poskytuje dopravní a logistické řešení již více než 100 let. Dnes jsou mimoriadně úspěšnou společností v této oblasti s působivými čísly:

  • 3 000 zaměstnanců
  • 1 600 kamiónov
  • 8,8 milionu vybavených zásielok ročně
  • 24 nákladných terminálů
  • 27 skladů
  • více než 40 000 zákazníků