Skip to main content

Inteligentní skladový systém připraví společnost Basan na budoucí růst

Přehled případové studie

Zákazník: Basan
Krajina: Nemecko
Použité produkty/služby: Constructor inteligentní skladový systém (C-WIS)

Požadavky zákazníka

Společnost Basan již provozovala z pronajatého skladu, která se nacházela v jiném místě než její kancelářské prostory. Takáto situace neposkytovala optimální podmínky pro obchodní činnost společnosti, protože cestování mezi dvěma lokalitami bylo časově náročné a nákladné.

Úspora času a nákladů spojených s cestováním znamená, že dvě lokality se spojují dohromady do jednoho vybudování skladu poblíž existujících kanceláří. Toto řešení bylo nesmírně důležité pro kontrolu provozních nákladů a přípravu společnosti na budoucí růst.

Řešení od Constructor

Partnerstvo se společností Constructor nabídlo společnosti Basan přístup k inteligentnímu skladovému systému C-WIS. Umožnit im získání existujících údajů o produktech a na jejich základě navrhnout model, který umožní co nejlepší řešení pro existující a předpokládané budoucí pracovní postupy.

C-WIS je softwarová platforma, která pracuje se stávajícími počítačovými systémy a poskytuje přehled o jeho kapacitě a využití. Spracování systémových údajů v kombinaci s dalšími obchodními informacemi C-WIS provádí komplexní výpočty skladových zásob a logistiky a vytváří konkrétní návrhy, jak procesy změnit a zefektivnit.

C-WIS je první a zatím jediný inteligentní skladový systém na trhu, který je schopen využít tyto výpočty pro kategorizaci skladových položek a zvýšení efektivity. Navrhované vylepšení mohou být jednoduché, jako například změna umístění určitého typu produktů v skladě nebo změna frekvence dodávky zboží. Pokud se tyto změny uskuteční správně, mohou přinést značné výhody.

Výhody řešení od Constructor:

  • Pokročilý analytický systém, který inteligentně modeluje nejlepší řešení pro existující a předpokládané budoucí pracovní postupy.
  • Po implementaci systému bylo ušetřeno více než 20% nákladů na sklad.
  • Zaručené rychlé, efektivní a přesné vyřízení objednávek pro všechny druhy produktů.
  • Dosahovaná maximální skladovací kapacita v rámci budovy prostřednictvím efektivních systémů.
  • Pevné základy pro spolehlivý logistický dodavatelský řetězec.

Výsledek

Ušetříme více než 20% skladovacích nákladů." Náš sklad se ukázal být více než uspokojivý, je to skvělý, s výsledky C-WIS jsme velmi spokojení a jeho předpovědi našich potřeb splnili podrobnosti. "

Morten Ravn, manažer pro logistiku a skladování, Basan

O společnosti Basan

Basan je divizíou společnosti VWR. Již více než 30 let dodává čistící produkty, služby a odborné znalosti v této oblasti.

www.vwr.com/basan