Skip to main content

Constructor Švédsko vyřeší problémy s váhou pro Aritco Lift

Aritco Lift AB, Švédsko

Přehled případové studie

Zákazník: Aritco Lift AB
Země: Švédsko
Použité produkty / služby: Push-back regály

Požadavky zákazníka

Push Back, Artico Sweden

Díky sílícímu prodeji potřeboval oceňovaný výrobce výtahů Aritco rozšířit svou skladovací kapacitu. 

Jedním z problémů, kterým společnost čelila, byla skutečnost, že výtahové jednotky byly hromadně uskladněny na zemi, s omezenou viditelností a přístupem. Bylo velmi náročné, když musely být ze skladu vybírány jednotky stojící vzadu za ostatními.

Aritco se obrátili na Constructor se žádostí o pomoc při hledání dokonalého skladovacího řešení nejen pro jejich výtahy (z nichž každý vážil 1,1 tuny), ale i pro další rámy, vážící 500kg, a oblouky, vážící 600kg.

Řešení od Constructor

Tým Constructor strávil čas s klientem přehodnocením velmi specifických požadavků, které si takové těžké předměty vyžadují. Zvažovalo se několik způsobů ukládání a zákazník mohl vidět, jak různé skladovací metody vypadají při každodenním používání. Po seznámení se s metodou First-in, Last-out (FILO) a satellite, se v Aritco rozhodly pro Push-back regály, protože ty jim nabízeli další výhody, jako například více paletových míst a úsporu komunikační uličky.

Push-back regály jsou vhodné zejména pro objemné zboží, který lze skladovat na paletách podle principu First-in, Last-out (FILO). Při tomto principu se využívají speciální kanály s válečkovými dopravníky, nakloněnými okolo 4%, které jsou integrovány do systému paletových regálů P90. Do těchto kanálů může být jedna za druhou zasunutých až deset palet a po vytažení jedné palety se zbytek automaticky posune.

Push Back, Artico Sweden

Constructor vytvořil pro Aritco skladovací řešení na míru a dokončeny výtahy jsou nyní ukládány na speciálně vyrobené palety o rozměrech 1 200 x 2 400 mm. Výtah je opatrně umístěn na paletu tak, aby zůstal v rámci jejích vnějších okrajů, čímž se zabrání poškození coated částí během skladování. Paleta je pak umístěna na cart v regálové sekci. Každá sekce do hloubky obsahuje 3 paletové místa, dvě z nich na vozíky, které se posouvají, kdy se regálová sekce naplňuje, a poslední cart stojí přímo na úrovni nosníku.

Speciální trojnosníkové řešení s přídavným nosníkem, určeným na zvýšenou podporu těžké palety znamená, že zatížení nákladu je rozloženo rovnoměrně. Na zadních částech vrchních regálů byla namontována stěna ze síťového materiálu, aby se zabránilo náhodnému vytlačení palety z regálu.

Výsledek

Push Back, Artico Sweden

"Jsme velmi spokojeni s tímto skladovacím řešením pro naše hotové výrobky. Perfektně odpovídá našim potřebám a požadavkům a zároveň jsme získali vynikající podporu a pomoc od Constructor. Další velkou výhodou je, že jsme pokryli očekávaný nárůst skladovací kapacity na několik let dopředu. S rychle rostoucí společností je důležité, abychom nepotřebovali rozšiřovat skladovací kapacitu příliš často. Dnes vyrábíme 2 750 výtahů ročně a máme kapacitu pro 4 000. "

 - Fredric Gülich, Manažér skladu.

O společnosti Aritco Lift AB

Aritco je oceňovaným výrobcem plošinových a domácích výtahů. S přibližně 90 zaměstnanci a ročním obratem přibližně 300 milionů švédských korun společnost Aritco dodává výtahy pro veřejný i soukromý sektor po celém světě. Prostřednictvím sítě více než 140 distributorů instalovali již více než 25 000 výtahů ve více než 40 zemích.