Skip to main content

Constructor pomůže Outl1.se udržet krok s rostoucí poptávkou

Arc E-commerce, Štokholm/Švédsko

Přehled případové studie

Zákazník: Outl1.se/Arc E-commerce
Město: Štokholm/Švédsko
Použité produkty/služby: Systém Pallet Shuttle

Požadavky zákazníka

Shuttle system, Arc E-commerceZakladatel internetového obchodu Outl1.se, Joacim Boivie, prodává importován zboží již několik let. Je schopen velmi dobře odhadnout, co lidé aktuálně potřebují a jaké druhy produktů se budou dobře prodávat. Outl1.se nabízí sezónní výrobky, takže si od nich můžete v létě zakoupit zahradní trampolíny a kola, zatímco v zimě nabízejí tepelná čerpadla a sněžné pluhy. Neustále se měnící profil zásob znamenal, že jejich skladovací řešení muselo zajistit prostor pro velké objemy zboží, snadný přístup a bezpečné prostředí.

Největším problémem společnosti bylo najít rovnováhu mezi skladováním příliš malého a příliš velkého množství všech druhů zboží. Většina produktů prodávaných na stránkách Outl1.se se dováží z Číny. Vzhledem k dlouhou dobu mezi počáteční úvahou o produktu a jeho eventuálním uvedením do prodeje je schopnost Joacima Boivieho určit ty správné produkty nesmírně důležitá.

Internet je pro společnost Outl1.se klíčový. Nejenže prostřednictvím něj prodávají své produkty, ale když potřebovali najít dodavatele skladových řešení, obrátili se na pomoc internetu a objevili Constructor Švédsko.

Řešení od Constructor

Jeden z problémů, které musel Constructor zohlednit, byly rozměry skladu, protože se v něm nacházelo množství velkých sloupů. Kromě toho bylo třeba zohlednit různorodou škálu zboží s různými rozměry palet, různými požadavky a potřebou hromadného skladování. Ideálním řešením uspokojení všech požadavků se ukázal být systém Pallet Shuttle. 

Shuttle system, Arc E-commerce

Ten se skládal ze 4 skladovacích sekcí na třech výškových úrovních. Dohromady se v něm nacházelo 540 paletových míst, všechny z nich přístupné prostřednictvím systému Pallet Shuttle. Použití tohoto systému poskytlo společnosti Outl1.se efektivně využitou skladovací strukturu s přidanou výhodou automatické nástavby na vyhledávání a vybírání palet, která značně urychlila provoz skladu.

Výsledek

Po tom, jak tým Constructor strávil nějaký čas obeznámením s operacemi společnosti Outl1.se, jim byl schopen poskytnout dynamické skladovací řešení. To obsahovalo:

  • 4 skladovací sekce s hloubkou 15 palet
  • Výška regálů: 4 000mm
  • Nosnost regálů: 500kg / paleta
  • Počet paletových míst: 540
  • Uskladnění europalet s rozměry 800mm x 1 200mm
  • Nosnost systému Pallet shuttle: Váha palety 1500kg

Největší výhoda, kterou nám systém Shuttle poskytl, je lepší využití prostoru. Také už potřebujeme jen 1 nákladní automobil na manipulaci se zbožím, Shuttle vyzvedne a dopraví palety do a z vychystávacího prostoru."

JoacimBoivie, Outl1.se. Arc E-Commerce.

O společnosti Outl1.se

Outl1.se je dceřskou společností Arc E-Commerce AB. Nabízí vysoce kvalitní sportovní, volnočasové, cvičební a fitness produkty za dostupné ceny. Zboží nakupuje přímo od výrobců, bez využití prostředníků. Vzápětí ho prodává s nízkými maržemi prostřednictvím internetu a bez potřeby obchodních prostor.

www.Outl1.se