Skip to main content

Zdravotnický průmysl - 5 výzev a řešení skladování

Moderní zdravotnický průmysl se vyvíjí rychleji než kdy dříve. Jak se očekávalo, přichází to s novými výzvami a instituce se silně spoléhají na technologii, která se rychle přizpůsobí změnám prostředí.

Healthcare Industry Storage SolutionsJednou z hlavních součástí, která zajišťuje dobrou dodávku zdravotnických produktů a služeb, je implementace správného skladového řešení. Zde je 5 hlavních aspektů skladování, které je třeba řešit:

 1. Sterilní prostředí
 2. Ochrana a bezpečnost
 3. Úspora místa
 4. Skladování široké škály produktů
 5. Požadavky na klimatické podmínky

Zdravotnictví vyžaduje skladovací systémy pro vše od archivace záznamů o pacientech a rentgenových snímků až po uchovávání léčiv, textilu a nástrojů. Každá zdravotnická organizace má jiné potřeby, což často vede k poptávce po řešení úložiště na míru.

1. Sterilní prostředí

Healthcare Industry Storage SolutionsPrevence bakteriální kontaminace je jedním z hlavních zaměření v mnoha průmyslových odvětvích, včetně zdravotnictví, potravinářství, kosmetiky atd. Řešením by bylo dokončit pevné a mobilní regály se speciální antimikrobiální práškovou vrstvou*.

To by vytvořilo ideální povrchy pro ukládání předmětů, které je třeba chránit před bakteriemi, jako jsou E-coli, MRSA a Listeria.

Mějte však na paměti, že antimikrobiální práškový povlak poskytuje zvláštní ochranu, ale nenahrazuje správné postupy čištění.

2. Ochrana a bezpečnost

Healthcare Industry Storage SolutionsVe farmaceutickém průmyslu není prostor pro chyby, protože důsledky mohou být fatální. Pokud tedy vyvíjíte, vyrábíte nebo distribuujete a prodáváte farmaceutické výrobky, může být skladovací zařízení tou pravou volbou.

To vám umožní dosáhnout vysoké úrovně zabezpečení, bezpečně automatizovat úložiště v rámci jedné jednotky a snížit chybovost při vychastávání až o 60%. Vyloučilo by to také potřebu regálů a zároveň vytvořilo další skladovací prostory v často omezeném prostoru.

Toto řešení řízené počítačem nejenže zvyšuje efektivitu Vašeho procesu ukládání a vychystávání, ale je také vysoce přizpůsobitelné pro konkrétní operační prostředí.

3. Úspora místa

Healthcare Industry Storage SolutionsV některých případech, pokud jde o zdravotní péči, může každý metr čtvereční použitý pro skladování znamenat metr čtvereční, který mohl být použit pro péči o pacienta nebo pro zařízení, které zachrání životy.

Z tohoto důvodu je rozumné implementovat skladové řešení, které Vám umožní využít to nejlepší z úložného prostoru. V závislosti na skladovaných produktech a potřebném přístupu je k dispozici celá řada možností.

Malé předměty mohou být lépe uspořádány ve skladovém stroji nebo mobilních policích, zatímco větší předměty mohou lépe pracovat na mobilním paletovém regálu nebo výsuvné jednotce. Pokud je přístup k uložené položce vyžadován zásadou LIFO / FIFO, může být ideálním řešením systém shuttle.

Nezapomeňte, že můžete optimalizovat úložnou kapacitu horizontálně, ale i vertikálně.

4. Skladování široké škály produktů

Healthcare Industry Storage SolutionsCo potřebujete skladovat? To je ta otázka.

V některých případech neuchováváme podobné položky, ale širokou škálu produktů, které vyžadují speciální nastavení. V tomto případě musíme hledat kombinaci produktů, které by nám umožnily nejen získat to nejlepší z dostupného prostoru, ale také zajistit, aby instalované systémy splňovaly současné zdravotní a bezpečnostní předpisy.

Je třeba učinit četná rozhodnutí, zejména ve zdravotnictví, kde můžeme manipulovat s produkty, které vyžadují zvláštní podmínky skladování a nebo pokud se nebudou správně skladovat, mohou se stát nebezpečím.

Ačkoli k tomu budete muset použít specialistu, obvykle by standardní regály a regály na palety splňovaly jakékoli zvláštní podmínky skladování. Toto je výchozí bod, ale odtud si můžete naplánovat další krok - poloautomatizaci nebo dokonce úplnou automatizaci skladu.

5.Klimatické podmínky

Healthcare Industry Storage SolutionsExistují situace, kdy je třeba udržovat specifické teploty prostředí, aby byla zachována kvalita produktu. Obecně to označujeme jako skladování chladírenského a mraženého zboží.

Většinou potřebujeme pouze chlazené skladování s teplotami nad 0 ° C. Pokud je tomu tak, většina standardních řešení úložišť by byla v pořádku. Ale pouze v prostředí požadované teploty; Před rozhodnutím se samozřejmě musíte zvážit celkové potřeby úložiště.

Skutečnou výzvou je, když musíme produkty skladovat při mnohem nižších teplotách. V těchto případech jsou náklady na energii při běžném skladování výrazně vyšší. Proto by zmenšení prostoru potřebného k umístění stejného počtu produktů mělo smysl.

Když skladujeme velké položky a potřebujeme plný přístup ke všem z nich, může být mobilní paletový regál skvělou volbou. Funguje dokonale při teplotách až -30 ° C a zvyšuje skladovací kapacitu o 80%.

Další možností pro paletizované zboží, doporučené pro metodu (FIFO) nebo (LIFO), je systém Radio shuttle, který také poskytuje skladování s vysokou hustotou při teplotách, které mohou klesnout až na -30 ° C, zatímco snížíte provozní náklady. Paletový shuttle systém je jedním z nejúčinnějších řešení hustého skladování na trhu.

Pokud jde o požadavky na skladování, může být zdravotní péče náročnější než jiná průmyslová odvětví. Pokud čelíte jiným výzvám, které jsme zde nezmínili, nebo máte-li jakékoli dotazy, promluvte si s jedním z našich odborníků a jsme přesvědčeni, že Vám můžeme pomoci najít správné řešení.


Poznámky:
*Toto řešení není k dispozici ve všech zemích. Prosím, obraťte se na náš místní tým.

Related news
 • 14147
  09.05.2024

  Dexion: Úspěšný příběh inovací a jednání založeného na hodnotě

  Příběh Dexionu začal jednoduchou, ale hlubokou pravdou: pevný základ je základem vytrvalosti. Dnes je Dexion mezinárodně zavedenou značkou, která se používá ve skladech po celém světě. Ale tento vzestup nebyl poháněn pouze inovativním podnikatelským nápadem; byla postavena na silných hodnotách a neochvějné kvalitě.
 • 14122
  02.05.2024

  Zpráva o udržitelnosti skupiny 2023

  S potěšením vám představujeme naši výroční zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2023, která dokumentuje rozsáhlý pokrok a úspěchy skupiny v oblasti udržitelného rozvoje. Zpráva zdůrazňuje náš trvalý závazek k ochraně životního prostředí, společenské odpovědnosti a úspěšnému řízení společnosti.
 • 13960
  04.03.2024

  Co všechno víte o našich regálových systémech?

  Může být matoucí pochopit rozdíly mezi paletovými policemi a průmyslovými regály a rozhodnout se, které řešení je nejlepší pro vaši společnost.
Latest news