Skip to main content

Společnost Altor odprodává hlavní část skupiny Dexion společnosti Gonvarri Steel Services

Společnost Constructor Group AS ("Constructor Group") je jedním z největších poskytovatelů skladovacích řešení v Evropě. Skupina nabízí své produkty pod značkami Constructor, Constructor Logistics, Bruynzeel, Kasten, Dexion a PSS. Společnost Altor Fund II ("Altor") koupila společnost Constructor Group v roce 2007.

Společnost Altor podepsala 4. října dohodu o odprodeji společnosti Constructor Group, a to s výjimkou značky Bruynzeel, společnosti Gonvarri. Společnost Constructor Group se stane součástí společnosti Gonvarri Steel Services, společnosti s 36 servisními centry na zpracování oceli, která působí na globálním trhu. Společnost Gonvarri Steel Services měla v roce 2016 tržby ve výši 2 325 mil. eur a má sídlo v Madridu, Španělsku.

"Pro společnost Altor to bylo vzrušujících deset let spolupráce se společností Constructor Group", říká Pål Stampe, partner ve společnosti Altor Equity Partners a člen představenstva společnosti Constructor. "Prošli jsme spolu dlouhou cestu a v posledních letech jsme zaznamenali velmi pozitivní vývoj. Věříme, že společnost Gonvarri je vynikající nový, oddaný a dlouhodobý majitel."

"Jsme rádi, že ve společnosti Gonvarri Steel Services přivítáme společnost Constructor Group", říká Josu Calvo, generální ředitel společnosti Gonvarri. "Tato akvizice je pro nás velmi vhodná, dále rozšiřuje naši nabídku a těšíme se na další růst a rozvoj podnikání společnosti Constructor."

"Jsem přesvědčen, že společnost Gonvarri bude dobrým vlastníkem společnosti Constructor Group a těšíme se na spolupráci s jejich managementem, abychom dále rozvíjeli podnikání společnosti Constructor", říká Frank Pohl, generální ředitel společnosti Constructor Group.

Transakce podléhá obvyklým regulačním požadavkům a schválením.

KONEC

Poznámky pro redaktory:

Informace o společnosti Altor
Od svého vzniku vzrostly celkové závazky fondů společností Altor na 5,8 miliardy eur. Fondy investovaly přes 3,8 miliardy eur ve více než 40 společnostech. Investice se uskutečnily do středně velkých severských společností, s cílem vytvořit hodnotu prostřednictvím růstových iniciativ a provozních zlepšení. Mezi aktuální a minulé investice patří společnosti Lindorff, Carnegie, Helly Hansen, Rossignol, Skandiabanken, Spectrum, EWOS a SATS ELIXIA. Více informací naleznete na webu www.altor.com.

Pokud máte zájem o více informací, obraťte se na následující osoby:
Pål Stampe, partner ve společnosti Altor Equity Partners +47 22 12 83 83
Tor Krusell, ředitel komunikace ve společnosti Altor Equity Partners +46 70 543 87 47

Informace o společnosti Gonvarri Steel Services
Společnost Gonvarri Steel Services (www.gonvarristeelservices.com) je vedoucí společností v oblasti servisních středisek na zpracování oceli s více než 4 300 zaměstnanci, která v roce 2016 dosáhla tržby více než 2 300 mil. eur. Její strategie v oblasti transformace oceli se zakládá na vývoji produktů a služeb s vysokou přidanou hodnotou, která umožňuje navázat užší vztahy s jejími hlavními klienty prostřednictvím 36 závodů v sektoru transformace oceli pro automobilový průmysl, bezpečnosti na silnicích, manipulace s materiálem a solární energií v 16 zemích.

Informace o společnosti Constructor Group
Společnost Constructor Group AS (www.constructor-group.com) je předním celoevropským výrobcem a poskytovatelem vysoce kvalitních skladovacích a archivačních řešení.

S obratem přibližně 237 milionů eur, více než 1 100 zaměstnanci a moderními výrobními zařízeními, která jsou strategicky umístěna na klíčových trzích v Rusku, Rumunsku, Nizozemsku a Německu, je společnost Constructor Group vedoucí sílou v odvětví skladování.
Skupina má silné regionální zastoupení v celé Evropě, stejně jako prodejní síť po celém světě, včetně Afriky, Dálného východu a Oceánie, Středního východu, Severní a Jižní Ameriky.

Pro více informací kontaktujte:
enquiries@dexion.co.uk

Related news
 • 14147
  09.05.2024

  Dexion: Úspěšný příběh inovací a jednání založeného na hodnotě

  Příběh Dexionu začal jednoduchou, ale hlubokou pravdou: pevný základ je základem vytrvalosti. Dnes je Dexion mezinárodně zavedenou značkou, která se používá ve skladech po celém světě. Ale tento vzestup nebyl poháněn pouze inovativním podnikatelským nápadem; byla postavena na silných hodnotách a neochvějné kvalitě.
 • 14122
  02.05.2024

  Zpráva o udržitelnosti skupiny 2023

  S potěšením vám představujeme naši výroční zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2023, která dokumentuje rozsáhlý pokrok a úspěchy skupiny v oblasti udržitelného rozvoje. Zpráva zdůrazňuje náš trvalý závazek k ochraně životního prostředí, společenské odpovědnosti a úspěšnému řízení společnosti.
 • 13960
  04.03.2024

  Co všechno víte o našich regálových systémech?

  Může být matoucí pochopit rozdíly mezi paletovými policemi a průmyslovými regály a rozhodnout se, které řešení je nejlepší pro vaši společnost.
Latest news