Skip to main content

Instalace paletových regálů? Co je nutno zvážit, než se do toho dáte

Pokud se vaše společnost chystá investovat do nového skladu nebo převzít sklad od jiné organizace, nejprve je nutno zvážit, jak toto zařízení co nejlépe využít.

Pallet RackingNejlépe využít chápeme jako optimální používání skladu, abyste skladovali zboží v objemu, který potřebujete, a zároveň co nejefektivněji řídili provoz skladu. Paletové regály, které si vyberete, musí splňovat vaše potřeby.

Proto než přistoupíte k jakýmkoliv investicím do nového skladovacího zařízení, stojí za to najít si čas a zamyslet se nad svými cíli, a poté vybrat nastavitelné paletové regály, které vám pomohou těchto cílů dosáhnout.

Viděli jsme mnoho příkladů společností, které investovaly do skladovacího řešení, aniž by řádně zvážily své potřeby, takže si nakoupily zařízení, které se nehodí pro jejich účely.

To je škoda, protože kouzlo nastavitelných paletových regálů spočívá v tom, že jsou tak variabilní a nabízí tolik použití, že se hodí téměř do každého skladovacího prostředí.

Co je nutno zvážit před investicí do nastavitelných paletových regálů

Pallet Racking1. Podívejte se na svůj datový profil

Co tím myslíme? Myslíme tím provedení analýzy všech vašich údajů: vaše kniha objednávek, jak plníte každou objednávku, jaký typ zboží potřebujete skladovat, jak rychlá je obrátkovost, zda se projevují sezónní vlivy atd.

Po shromáždění všech těchto informací můžete učinit informovanější rozhodnutí ohledně paletových regálů, které potřebujete, a nemusíte vše zakládat na odhadu.

Například do vašeho provozu se může hodit automatizované nebo poloautomatizované řešení, zejména pokud usilujete o snížení mzdových nákladů. To vyžaduje velkou počáteční investici, ale může zajistit větší nákladovou efektivitu v dlouhodobém výhledu. Pokud však působíte v oblasti, kde jsou mzdové náklady nízké, nemusí to pro vás být rozhodující.

2. Jaké zařízení již máte?

Zde hovoříme o zařízení, jako jsou vysokozdvižné vozíky, které chcete nadále používat ve svém novém zařízení. Pokud tomu tak je, nebudete mít zájem o budovu vyžadující skladování do velké výšky, protože vaše vysokozdvižné vozíky toho nebudou schopny.

3. Jakou velikost palet používáte?

Pallet RackingExistuje velké množství různých standardních velikostí palet, které se liší podle místa původu: velikosti evropských standardních palet se liší od velikostí britských standardních palet a od velikostí globálních palet s certifikací ISO.

Proto musíte zajistit, aby vaše paletové regály byly vhodné pro palety, které budou dodávány do vašeho skladu. Je moudré investovat do nastavitelných paletových regálů, kde výšku mezi dvěma trámy a vzdálenost mezi svislými opěrami je možno upravit podle zvoleného typu palet. Uspořádání vašich regálů budete muset navrhnout s ohledem na požadavky vašich palet.

4. Jaký typ výrobků skladujete?

Typ, hmotnost, tvar a velikost vašich výrobků pomohou určit, do jakého typu paletových regálů potřebujete investovat a jaké bude jejich uspořádání a konstrukce.

Například pokud máte výrobky, které vyžadují rychlou obrátkovost (například potraviny), můžete zvážit paletový regálový systém FILO (první do regálu, první z regálu), kde je podstatné (z důvodu data spotřeby), aby položky byly odebírány a expedovány v daném pořadí.

5. Jaký je váš rozpočet?

Crane RackingTo je možná ta nejdůležitější otázka ze všech: jste připraveni za to zaplatit a jakou návratnost investice očekáváte? Například u automatizovaného nebo poloautomatizovaného skladovacího řešení můžete očekávat větší počáteční investici, ale průběžné náklady (např. náklady na mzdy a energie) se sníží. Pro vás to může představovat dobrou návratnost investice.

Za poslední, pokud chcete řešení, které se hodí pro vaše účely, musíte očekávat investice do kvalitních paletových regálů od renomovaného výrobce, který nabízí doplňkové služby a plány podpory, abyste věděli, že vaše investice je udržitelná.

Pokud byste si chtěli promluvit s jedním z našich odborníků o paletových regálech a o tom, jaké možnosti mohou být nejlepší pro vás a vaši společnost, kontaktujte nás prosím. Rádi vám pomůžeme.

Related news
 • 14147
  09.05.2024

  Dexion: Úspěšný příběh inovací a jednání založeného na hodnotě

  Příběh Dexionu začal jednoduchou, ale hlubokou pravdou: pevný základ je základem vytrvalosti. Dnes je Dexion mezinárodně zavedenou značkou, která se používá ve skladech po celém světě. Ale tento vzestup nebyl poháněn pouze inovativním podnikatelským nápadem; byla postavena na silných hodnotách a neochvějné kvalitě.
 • 14122
  02.05.2024

  Zpráva o udržitelnosti skupiny 2023

  S potěšením vám představujeme naši výroční zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2023, která dokumentuje rozsáhlý pokrok a úspěchy skupiny v oblasti udržitelného rozvoje. Zpráva zdůrazňuje náš trvalý závazek k ochraně životního prostředí, společenské odpovědnosti a úspěšnému řízení společnosti.
 • 13960
  04.03.2024

  Co všechno víte o našich regálových systémech?

  Může být matoucí pochopit rozdíly mezi paletovými policemi a průmyslovými regály a rozhodnout se, které řešení je nejlepší pro vaši společnost.
Latest news