Skip to main content

Hospodárné Rozšíření Skladu

Stejně jako všechna dobrá partnerství, i každé rozšíření skladu vyžaduje pečlivou koordinaci mezi dvěma průmyslovými partnery; Zákazník a výrobce manipulační techniky pro materiál na zabezpečení návratnosti investící (RoI).

Warehouse Expansion - MOVOZačíná to dobrým plánovaním. Na úvod by bylo rozumné předvídat, možná až do deseti let napřed, projekci Vašeho růstu a aspirací. Ať už jsou prostory ve Vašem vlastnictví nebo v pronájmu, teď je ten vhodný čas na to, aby vedení přezkoumalo současné a navrhované ukazatele jako jsou skladové jednotky, vychystávací parametry a zpracované objednávky. Zvažte druhy zboží se kterým manipulujete – jsou rychloobrátkové nebo pomalu obrátkové zboží typu C?

Pokud je současný provoz spíše manuální, uvažujete o automatizaci? Pokud ano, kdy je ambice přechod k automatizaci?

Pokud uvažujete o rozšíření, je pravděpodobné, že Váš inventář bude větší. Budete vědět, jestli Váš starý způsob práce pravděpodobně nebude fungovat, pokud se Vám už teď nedaří doplňovat tak rychle a přesně jak byste měli. V takovém případě nastal čas zvážit automatizaci těchto procesů, aby se předešlo budoucím chybám. Vaše přijímací oblast bude vždy větší a bude pobírat více zásob. 

Warehouse Expansion - MachinesAbyste předešli zpomalení, pravděpodobně budete chtít přijímat, ověřovat a třídit svoje produkty co nejrychleji. Dobré řešení by opět mohlo být zavedení automatizace nyní nebo v budoucnu. Na dosažení tohoto cíle bude pravděpodobně potřeba upravit nebo dokonce kompletně přepracovat předcházející procesy přijímání. V každém případě by se jakákoliv plánovaná investice měla pečlivě zvážit a měla by být finančně odůvodněná.

Zamyslete sa nad vytvořením dobrého pracovního prostředí pro své zaměstnance. Samotné soustředení se pouze na umístění zásob může vést k úvahám, jako například mít správné osvětlení a vytvořit cesty na vybírání, které ulehčí jejich práci a co je více důležité, bezpečnější.

Takže kdo bude partnerem, abyste tohoto všeho dosáhli? Vyberte si dobře zavedené výrobce úložných řešení, kteří mohou poskytnout solidní výsledky o úspěchu, portfolio kompatibilních produktových řešení a udržitelné a bezpečné řešení služeb od kolébky do hrobu; partner, který dokáže vyvíjet budoucí výrobky, které jsou otevřené budoucnosti a které se mohou průběžně zapojovat do Vašeho programu rozšiřování.

Warehouse Expansion - ConsultingDexion Analýza a poradenství

Takže kde začína specifikace? Společnost Dexion neposkytuje pouze všeobecné rady a pokyny týkající se požadavků na skladování; jdeme dál, abysme Vám poskytli praktickou pomoc a radu s podrobnější analýzou Vašich požadavků na skladování.

Naše vlastní interní analýza převede Vaše potřeby na skladování do zprávy o specifikaci, která vyhodnotí všechny oblasti Vašeho skladu včetně.

 • Rozložení a skladovací zařazení, které potřebujete
 • Vaše místa na uložení materiálu
 • Optimální procesy manipulace s materiálem a rýchlostí vychystávaní
 • Životní náklady systému
 • Strategie rastu a trendy na trhu

Určíme Vaše optimální rozložení, systém a tok procesů, abychom zajistili neustálou optimalizaci Vašeho skladu.

Dexion produkty jsou navržené tak, aby odolaly náročnému prostředí. Ta se nacházejí právě ve skladech a distribučních centrech. Neustálý pohyb zboží, vysokozdvižných vozíků a palet si vybírají svoji daň na jakémkoliv skladovacím systému. Můžeme Vám taktéž dodat několik doplňků, aby Váš úložný systém i zaměstnanci bylyl v bezpečí.

Jakmile je specifikace zadefinovaná, process navrhování a instalace vykonávají kvalifikovaní technici a školení montéři. Můžeme poskytnout úplný následný servisní režim, který zahrnuje kontrolu regálů, zdraví a bezpečnost, servis a údržbu, spolu s kurzy a semináři.

Případové studie : Výrobce nealkoholických nápojů ve Velké Británii vylepšuje distribuční služby v rámci existujícího skladu.

Warehouse Expansion - Britvic, UKVýrobce nealkoholických nápojů se snažil zvýšit produkci a zefektivnit svoji distribuci 150 000 čtverečních stop bez toho, aby rozšířil sklad. Známá značka vyrábějící nealkoholické nápoje a prodej závisí na letním počasí. Šarže musí být plně sledovatelné; skladování je nepřetržitý proces a distribuce nákladním autem funguje 24/7. Výzvou bylo zvýšit propustnost nabídnutím vylepšené služby orientované na plnění zákaznické základny FMCG.

V průběhu 3 let jsem úzce spolupracovali s naším zákazníkem a navrhli a nainstalovali jsme kyvadlový systém na skladování palet s kapacitou 15 000, abychom zmodernizovali efektivnost existujícího působení skladu od přijetí produktu po výstup.

Systém, původně navrženýž v poloautomatickém režimu, byl navržen tak, aby pojal pohyb 300 palet za hodinu, což představuje nárůst 200% v porovnání s jejich existujícím systémem. Toto poskytlo podniku požadovanou úroveň růstu, s původní koncepcí navrženou pro automatizaci v pozdější fázi, aby se realizovaly další výhody v porovnání s ambiciózními cíly růstu. Podnik se dokázal “rozšířit” na tuto dodatečnou kapacitu tím, že později přidal další kyvadlové dopravní prostředky – nabídnul silnou návratnost investicí už při počáteční fázi.

Za tři roky podnik překročil všechna očekávání růstu a dosáhl stropu pohybu palet v “manuálním” režimu. To vedlo k druhé fázi instalace systému, která zahrnovala automatizaci; zvýšení systému na pohyb 600 palet za hodinu a udržení průběžného plánu růstu.

O nás

S obratem skupiny téměř 200 milionů EUR v roce 2018 je Dexion součástí Gonvarri Material Handling, předního panevropskéhéo dodavatele produktů a řešení pro skladování. Kromě toho skupina obchoduje v celé Evropě pod značkami Constructor, Kasten a PSS.

Výrobky sahají od inovativních technologií paletových regálů a policových systémů až po řešení kancelářských a archivních skladů. Poskytujeme kompletní balík služeb včetně poradenství, plánování a údržby, ať už je požadavek na vybavení skladu anebo distribučního centra, nebo řešení pro maloobchod, výrobu a automobilový průmysl.

Pokud nás chcete kontaktovat anebo se dozvedět více, navštivte stránku www.dexion.cz

Related news
 • 14147
  09.05.2024

  Dexion: Úspěšný příběh inovací a jednání založeného na hodnotě

  Příběh Dexionu začal jednoduchou, ale hlubokou pravdou: pevný základ je základem vytrvalosti. Dnes je Dexion mezinárodně zavedenou značkou, která se používá ve skladech po celém světě. Ale tento vzestup nebyl poháněn pouze inovativním podnikatelským nápadem; byla postavena na silných hodnotách a neochvějné kvalitě.
 • 14122
  02.05.2024

  Zpráva o udržitelnosti skupiny 2023

  S potěšením vám představujeme naši výroční zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2023, která dokumentuje rozsáhlý pokrok a úspěchy skupiny v oblasti udržitelného rozvoje. Zpráva zdůrazňuje náš trvalý závazek k ochraně životního prostředí, společenské odpovědnosti a úspěšnému řízení společnosti.
 • 13960
  04.03.2024

  Co všechno víte o našich regálových systémech?

  Může být matoucí pochopit rozdíly mezi paletovými policemi a průmyslovými regály a rozhodnout se, které řešení je nejlepší pro vaši společnost.
Latest news