Skip to main content

Nejlepší řešení automatického stohovaní palet na světě - teď dostupné v Česku prostřednictvím společnosti Dexion

PalomatVe snaze podporovat své klienty komplexními řešeními skladovaní, vybírá společnost Dexion jen špičkové řešení, nejefektivnější a nejkvalitnější systémy na trhu v kombinaci s interně vyrubaným sortimentem regálů.

Palomat je přední světový výrobce stohovacích zásobníků na palety / automatických na palety

PALOMAT

Výroba sídlí v dánském Morsu a využívá jen těch nejlepších dodavatelů - Siemens, Sick, SMC a Linak a každý zásobník palet / dávkovač palet opouští továrnu, pouze pokud byl otestovaný a vykonaní přísných testů pro zabezpečení kvality.

První PALOMAT® byl vyvinutý v roce 1992, protože jeden z majitelů sám trpěl problémem se zády. To vyvolalo potřebu stroje na manipulaci s paletami na úrovni podlahy. Takto by se zaměstnanci mohli vyhnout ruční manipulaci s paletami a zdvihaní těžkých předmětů. Od té doby bylo vyvinutých několik základných modelů s cílem zefektivnit a vylepšit pracovní prostředí na pracovištích po celém světě.

Na vrcholu efektivní výroby, balicích jednotek, skladů a zlepšovaní pracovního prostředí PALOMAT® vyvíjí a vyrábí stohovací stroje / zásobníky palet, které vytvářejí pořádek a efektivitu v pracovním prostředí, kde se s paletami manipuluje. Výroba je založená na “štíhlém” principu, který pomáhá udržovat vysokou kvalitu.

PALOMAT

PALOMAT® je známy originálními inovacemi v pracovním prostředí – jak s paletovými zásobníky Stand Alone pro stohovaní a vykládaní palet na úrovni podlahy, tak i PALOMAT® Inline pro integraci do automatických systémů a výrobních linek. Celosvětově bylo dodaných víc než 12 000 kusů PALOMAT, z kterých 1000 bylo účelově vyrobených na základe konkrétních požadavků zákazníka.

Naši kolegové z Dexion Slovensko viděli další výhodu, která tento systém přináší svým zákazníkům, a tak navázali partnerství pro oficiální distribuci PALOMAT.

"Po roce úspěšné spolupráce, která ukazuje stroje špičkové kvality a velmi nápomocný tím podpory PALOMAT®, jsme rozšířili naše partnerství do dalších krajin a teď můžeme hrdě dodávat tento sortiment našim zákazníkům v Česku," uvedl Jan Novotný, národní manažer prodeje společnosti Dexion Česko.

Efektivní a bezpečný tok palet bez fyzického zatížení zaměstnanů. Ideálně pro společnosti, které potřebují manipulaci s prázdnými paletami na úrovni podlahy. PALOMAT® má maximální kapacitu až 25 palet. Pomocí jednoduchého paletovacího vozíku se palety ukládají do výdajného stojanu, kde se potom efektivně a automaticky stohují. Uživatelský přívětivý dotykový panel na bočení straně slouží na přístup k různým funkcím.

Automatizace je jedním z klíčových slov na zvýšení efektivnosti

PALOMATZásobník palet PALOMAT® automatizuje manipulaci s paletami, zvyšuje efektivitu při stohovaní a vykládaní palet a chrání zaměstnance před nevhodnou prací při ručním zdvíhaní těžkých palet.

PALOMAT® se může stát přirozenou součástí pracovního toku, např. ve výrobě, ve skladě, v oddělení balení anebo v obchodech - zkrátka jakékoliv místo v obchodním provozu s potřebou stohovaní a vykládaní prázdných palet na úrovni podlahy.

„Zelené“ a ekologické investice si stále víc získávají pozornost na celém světě. Pro mnohé je dnes prioritou snížit a úplně vyloučit různé typy environmentálních dopadů.

Plně podporujeme toto „zelené“ hnutí. Proto je velká část našeho sortimentu napájená 100% střídavým proudem. Potřebujete jen standardní zásuvku na 230 V a můžete okamžitě přejít na efektivnější a uživatelsky příjemnější manipulaci s paletami. Je to tak jednoduché jako „plug and play“.

PALOMAT

Výhody PALOMAT

 • Úspora místa a pořádku na pracovišti
 • Optimalizovaný tok palet
 • Výrazně menší pohyb vysokozdvižného vozíku
 • Snížené náklady na palety
 • Zvýšená účinnost
 • Žádná manuální manipulace s paletami
 • Méně absence z důvodu choroby
 • Zkrácený čas strávený na manipulaci s paletami
 • Méně poranění zad, zaseknuté prsty a nohy
 • Leaner - vyšší efektivita s menším počtem zdrojů
Related news
Latest news
 • 13220
  13.04.2023 0:00:00

  LogiMAT 2023 – Začněte svoji Stor[e]y

  Po zdařilém návratu loňského LogiMATu se dostáváme k další kapitole úspěšného příběhu LogiMAT. Je to veletrh všech nejnovějších trendů v intralogistice, stejně jako představení trendů pro náš průmysl. Začněte svůj obchod se skladovými řešeními Dexion! Navštivte nás na LogiMAT 2023 ve Stuttgartu!
 • 12546
  20.10.2022 0:00:00

  75 let nastavitelných skladovacích systémů Dexion

  Je to již 75 let od okamžiku, kdy se Demetrius Comino (zakladatel společnosti Dexion) stal průkopníkem v oblasti šroubovaných regálů Dexion a představil první nastavitelný systém skladování svého druhu na světě.
 • 12188
  25.05.2022 0:00:00

  LogiMAT - Konečně je zpět!

  Konečně je zpět. Jsou to již více než 3 roky, ale logimat má být větší a lepší než kdykoliv předtím. Očekává se, že počet návštěvníků bude nejvyšší, jaký kdy byl, a již jsme si zarezervovali více vstupenek než kdykoliv předtím.