Automobilový průmysl

Různorodost tvarů a velikostí automobilových dílů, sahajících od výfuků až po křehká čelní skla, dělá ze skladování automobilových součástek specifickou výzvu. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli speciální řešení, která zjednodušují skladování tohoto typu komponentů. 

Vyberte svoji oblast v automobilovém průmyslu a uvidíte, jak vám můžeme pomoci:

Automobilové dílny
 

Workshop and garage storage solutions 

Řešení pro inteligentní ukládání a skladování nářadí

Prodejci automobilů a náhradních dílů

Automotive Spare parts 

Řešení pro velké množství, skladování malých dílů a objemných předmětů

Výrobci automobilů
 

Storage solutions for Automotive Manufacturers 

Skladovací řešení pro široký sortiment dílů.

 

Naše řešení pro automobilové dílny vychází z našeho policového systému HI280, který umožňuje snadno integrovat rozličné prvky skladovacího příslušenství do jednoho skladovacího řešení, které dokonale vyhovuje vašim požadavkům. Náš skladovací systém HI280 je možné smontovat nejrůznějšími způsoby, díky tomu jsou jeho změny, úpravy a rozšiřování mimořádně jednoduché. V případě skladování automobilových dílů ve větším rozsahu, např. v případě centrálních skladů pro náhradní díly a automobilové příslušenství, může být vhodnější zvolit paletové regály P90.

Řešení z řady HI280 je možné konfigurovat různými způsoby a rozhodnout se například pro víceúrovňové verze nebo umístění na mobilní základně v zájmu optimalizace využití prostoru. Někdy je nejvýhodnější sáhnout po automatizovaném systému na bázi skladovacího strojového mechanismu, případně po kombinaci strojového mechanismu a policového systému. Bližší informace o konfiguracích produktů najdete zde.

Profitujte z našich zkušeností, znalostí a bohatého sortimentu produktů. Spolu dokážeme najít řešení, které bude v plné míře vyhovovat vašim podnikatelským aktivitám!

 • Kompletní sortiment specializovaného automobilového příslušenství pro dokonalou podporu vašeho podnikání
 • Plná kompatibilita s našimi standardními systémy v zájmu špičkové variability a škálovatelnosti
 • Přístup orientovaný na zákazníka se zkušenými poradci, kteří vám pomůžou najít řešení šité na míru vašich potřeb

Drobné díly

Automobilový průmysl se potýká s množstvím krabic a drobných dílů, které vyžadují efektivní manipulaci a skladování. Policový systém HI280 je navržen tak, aby dokázal nabídnout nespočetné množství možností a alternativ, zatímco naše automatizované skladové zařízení přináší špičkovou efektivnost uskladnění drobných dílů. Společnost  Dexion má v nabídce i kompletní sortiment plastových košů plně kompatibilních s policovým systémem HI280 a skladovacími strojovými mechanismy v zájmu zajištění vyššího počtu výběrových lokalit a zjednodušení manipulace s drobnými komponenty.

 • Možnost přizpůsobení polic prostřednictvím uskladňovacích košů a různých rozdělovacích prvků
 • Integrované zásuvkové řešení s posuvnými rozdělovacími prvky
 • Rychle a efektivně automatizované skladování s koši, rozdělovacími prvky a asistenčním výběrovým příslušenstvím

Možnosti konfigurace:


Věšení předmětů

V rámci policového systému HI280 máte k dispozici hned několik různých alternativ na závěsné uskladňování zboží. Jedním z vhodných řešení je zavěsit je na kolíky na jeden z mnoha dostupných panelů, a tím zkombinovat náležitou přehlednost s kompaktním uskladněním. Další možností je použití konvenčnějšího kolejničkového uskladnění v závislosti na velikosti komponentů.

 • Automobilové rohože, vyrobené z tkaniny či gumy, se často dodávají se závěsným očkem, a proto se snadno skladují na kolejničce.
 • Ať už v daném momentu hledáte řemeny ventilátorů nebo stěrače, závěsné řešení s velkými kolíky poskytují dobrý přehled a umožní vám okamžitě najít tu správnou položku.

Možnosti konfigurace:


Rozměrné předměty

Mnohé automobilové díly jsou rozměrné a nekonvenčně tvarované a nejsou vůbec vhodné na běžné skladování. Pro tyto účely jsou nezbytná speciální řešení. S různorodým automobilovým příslušenstvím určeným pro skladovací systém HI280 se výrazně zjednoduší skladování výfuků, čelních skel a částí karoserie.

Případně proč nepoužít skladovací strojový mechanismus? Naše strojové mechanismy jsou díky přizpůsobitelným odkládacím vaničkám ideální pro skladování dílů s nestandardními tvary. Společnost Dexion vám na základě vašich individuálních požadavků zajistí řešení, které je prostorově efektivní, bezpečné a současně zajišťuje snadnost výběru.

 • Efektivní skladování výfuků
 • Bezpečné řešení se snadnou manipulací pro automobilová skla a čelní skla
 • Skladování rozměrných dílů a dílů citlivých na nárazy určených pro karoserii vozidel, jako jsou automobilové kapoty, dveře a blatníky

Možnosti konfigurace:


Nářadí

V současnosti servis a oprava automobilů vyžaduje nejrůznější specializované nářadí v nejrůznějších velikostech, nezvyklých tvarech a s vysokou pořizovací cenou. Instalací automatizovaného skladovacího řešení od společnosti Dexion můžete zlepšit způsob skladování a manipulace s nářadím. Dokážeme vám nabídnout řešení, v rámci kterého se nářadí organizovaným způsobem uskladňuje na jednom centrálním a snadno přístupném místě za současného zvýšení bezpečnosti a dostupnosti. Pravidelněji používané nářadí se jednoduše uskladní v policovém systému HI280.

 • Centralizované a bezpečné skladování nářadí ve skladovacích zařízeních
 • Integrované policové zásuvky a panely na nářadí pro systém HI280

Možnosti konfigurace:


Těžké předměty

Těžké komponenty vyžadují náležité řešení, aby je bylo možné bezpečně skladovat a lehce spravovat. Systém HI280 nabízí speciální police, které dokážou unést zátěž těžkých automobilových komponentů:

 • Mřížkované police pro skladování produktů s vysokou bodovou zátěží, jako jsou automobilové akumulátory
 • Vyztužené police pro nespecificky těžké předměty

Možnosti konfigurace:


Pneumatiky a ráfky kol

Primárním cílem při skladovaní pneumatik je dosáhnout uskladnění co největšího počtu pneumatik v rámci dostupného prostoru bez znehodnocení jejich kvality. Společnost Dexion poskytuje kompletní sortiment řešení na uskladnění pneumatik se zaměřením na prostorovou úspornost, kvalitu a náležitou ergonomii.

Systémy pro skladování pneumatik od společnosti Dexion jsou vhodné pro vertikální i horizontální uskladnění pneumatik, ať už v samostatném nebo souborném provedení.

Podrobnější informace o řešení uskladnění pneumatik najdete zde.

 


Hořlavé produkty

V automobilovém průmyslu se využívá množství kapalin a jiných hořlavin. V mnohých případech tyto materiály vyžadují použití specializovaných uskladňovacích řešení v zájmu zvýšené bezpečnosti. Ve spolupráci se zákazníkem dokážeme najít nejvhodnější řešení pro uskladnění těchto produktů.

 • Integrace protipožárních rozprašovačů
 • Otevřené police v souladu s pojistnými a protipožárními nařízeními
 • Skříně pro uskladnění rozpouštědel

Možnosti konfigurace:


Hodnotné a citlivé díly

Jsou situace, kdy potřebujete uskladnit produkty, které jsou citlivé nebo mimořádně hodnotné, jako jsou například marketingové materiály, nářadí nebo některé elektronické komponenty. Umístěním těchto produktů do skříňového zásobníku systému HI280 zvýšíte bezpečnost a zároveň zabráníte přístupu prachu a nečistot. V zájmu zvýšení bezpečnosti a bohatších možností monitorování je možné použít skladovací strojový mechanismus. Pokud jsou předmětné výrobky citlivé na elektrostatické výboje, k dispozici máte kompletní sortiment plastových košů, které eliminují tento problém.

 • Široký sortiment řešení na ochranu proti odcizení a zabránění přístupu prachu
 • Řešení s ochranou před ESD pro citlivé díly

Možnosti konfigurace:


Řešení pro vybírání

V situacích, kdy potřebujete zefektivnit procesy vybírání, ať už v zájmu zvýšení ergonomie, zajištění vyššího počtu výběrových lokalit nebo na podporu vybírání podle schématu FIFO, je společnost Dexion připravena předložit vám návrh a realizovat instalaci optimálního řešení.

 • Vytahovací jednotky pro palety zdokonalují využívání dostupného prostoru a zvyšují míru ergonomie
 • Regály Carton-flow na podporu vybírání podle schématu FIFO

Možnosti konfigurace:


Dlouhé zboží

Automobilové díly, jako jsou odlitky, trubky a ploténkové pružiny, je možné klasifikovat do kategorie dlouhého zboží. Na efektivní skladování těchto dílů budete potřebovat speciální řešení. Některé díly se nejlépe skladují ve vertikální poloze v zájmu jednoduchého přístupu a dobrému přehledu, zatímco jiné je potřeba uskladnit v horizontální poloze, aby nedošlo k poškození nebo ohnutí.

Možnosti konfigurace:


Brožura pro automobilový průmysl:

Další informace:

 +420 606 729 858
 Poslat e-mail

 

Zaregistrujte se, pokud chcete odebírat zpravodaje.

 • Konfigurace produktů

  Konfigurace produktů

  Prohlédněte si reference na naše výrobky určené pro automobilový průmysl od některých našich zákazníků.

 • Referencí

  Referencí

  Níže najdete několik referencí na naše produkty od klientů působících v oblasti automobilového průmyslu.