Volvo PV, Švédsko

  • CartonFlow_VolvoPV_Sweden_3
  • CartonFlow_VolvoPV_Sweden_1
  • CartonFlow_VolvoPV_Sweden_2

Volvo PV, Švédsko - Dexion Štíhlá výroba a uskladnění

Když společnost Volvo potřebovala zvýšit efektivitu pro oddělení výběru ve skladu, obrátili se na systémy kartónového toku od společnosti Dexion.

Závod společnosti Volvo, výrobce automobilů, ve městě Gothenburg, spolupracuje s CIP na neustálém vylepšování všech fází životního cyklu výrobků ve skladu.

Kritické je načasování dodání výrobku/položky do montážního závodu. Nově vyvinuté dynamické skladovací řešení výrazně zvýšilo rychlost, kvalitu a interní logistiku oddělení.

Regálové jednotky s válečky jsme vyrobili a dodali za účelem použití vedle montážních linek, což přináší efektivní výběr objednávek a vykládání výrobků. Tyto regály se dodávají s úhlovými válečkovými pásy – gravitace poskytuje energii, čímž vytváří rychlé, ergonomické a energeticky efektivní řešení pro optimální prezentaci zboží na čelní straně výběru.

Řešení:

Společnost Volvo chtěla vytvořit systém, ve kterém by se mohla zvýšit efektivita na montážní stanici. Z důvodu různorodosti modelů vozidel na montážní lince byl nutný požadavek na rychlé zavedení změn a flexibilitu. Tento nový koncept výběrové stanice se stal důležitou součástí zpracování a montáže vozidel ve společnosti Volvo, a to díky kratším časům výběru a zkrácení časů změny.

Kapacity:

  • Počet výrobků uskladněných a zpracovaných na každé výběrové stanici: 1 700
  • Počet paletových míst v pojízdném skladu: 5 660
  • Počet výběrových stanic: 80, každá se 4 úrovněmi a 50 kolovými pásy.