Volvo PV, Švédsko

  • CartonFlow_VolvoPV_Sweden_3
  • CartonFlow_VolvoPV_Sweden_1
  • CartonFlow_VolvoPV_Sweden_2

Volvo PV, Švédsko - Dexion Tok kartonů

Když společnost Volvo potřebovala zvýšit efektivitu pro oddělení výběru ve skladu, obrátili se na systémy kartónového toku od společnosti Dexion.

Závod společnosti Volvo, výrobce automobilů, ve městě Gothenburg, spolupracuje s CIP na neustálém vylepšování všech fází životního cyklu výrobků ve skladu.

Kritické je načasování dodání výrobku/položky do montážního závodu. Nově vyvinuté dynamické skladovací řešení výrazně zvýšilo rychlost, kvalitu a interní logistiku oddělení.

Regálové jednotky s válečky jsme vyrobili a dodali za účelem použití vedle montážních linek, což přináší efektivní výběr objednávek a vykládání výrobků. Tyto regály se dodávají s úhlovými válečkovými pásy – gravitace poskytuje energii, čímž vytváří rychlé, ergonomické a energeticky efektivní řešení pro optimální prezentaci zboží na čelní straně výběru.

Řešení:

Společnost Volvo chtěla vytvořit systém, ve kterém by se mohla zvýšit efektivita na montážní stanici. Z důvodu různorodosti modelů vozidel na montážní lince byl nutný požadavek na rychlé zavedení změn a flexibilitu. Tento nový koncept výběrové stanice se stal důležitou součástí zpracování a montáže vozidel ve společnosti Volvo, a to díky kratším časům výběru a zkrácení časů změny.

Kapacity:

  • Počet výrobků uskladněných a zpracovaných na každé výběrové stanici: 1 700
  • Počet paletových míst v pojízdném skladu: 5 660
  • Počet výběrových stanic: 80, každá se 4 úrovněmi a 50 kolovými pásy.