LG Chem Polska Sp. Z o.o, Polsko

  • LG_Chem_Poland_03
  • LG_Chem_Poland_06
  • LG_Chem_Poland_08
  • LG_Chem_Poland_2

LG Chem Polska Sp. Z o.o, Polsko - Dexion Skladovací stroj – TORNADO

Společnost LG Chem trpěla nedostatkem skladovacího prostoru v jejich stávajícím skladu. Dalším kritickým aspektem byla opatrná manipulace se zbožím při přesunu výrobků z čisté místnosti na odeslání.

Hlavním úkolem bylo zajistit snadné a efektivnější řešení pro zvýšení skladovacího prostoru ve stávajícím skladu. Společnost LG Chem měla několik druhů schránek uložených na vozících, které pokrývaly 80 % skladovacího prostoru v 8 metrů vysokém skladu a žádný vozík nebyl vyšší než 1,5 metrů. Proto se zbytečně promarnilo velké množství prostoru nad hlavou.

Řešení:

Řešením bylo použití dvou speciálních vertikálních skladovacích strojů Tornado s 1 220 mm přihrádkami a nosností 300 kg, přičemž každý stroj obsahuje dva otvory. Společnosti LG Chem to umožňuje zboží přesouvat do stroje přímo z čisté místnosti výroby, která udržuje kritické čistotní podmínky a následně ze stroje na místo odeslání. Stroje Tornado jsou vybaveny skleněným obložením, a to z důvodu poskytnutí schopnosti vidět uskladněný výrobek a pro zajištění řízení kvality a bezpečnosti.

Stroje Tornado jsou v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a proto jsou stroje spojeny se systémem podpory on-line, který umožňuje jejich monitorování v reálném čase.

Kapacity:

Celkem 540 schránek Pol (32” polarizátory plochých obrazovek)
Skladovací prostor se změnil z 38 m2 na 19 m2
Zvýšení kapacity skladu o 60 %
Úplné FIFO
Lepší řízení skladových zásob

Rozměry stroje:
8 700 mm a 8 500 mm
šířka 4 455
hloubka 4 200