Koiviston Auto Oy, Finsko

  • koiviston_auto_1
  • koiviston_auto_3
  • koiviston_auto_4
  • koiviston_auto_5

Koiviston Auto Oy, Finsko - Dexion Skladovací stroj – TORNADO

Společnost Koiviston Auto zakoupila svůj první vertikální karusel Paternoster  ještě v minulém tisíciletí. Od té doby si objednala několik strojů Paternoster pro různé lokality. Společnost v roce 2007 přesunula své logistické činnosti do nově vybudovaného centrálního skladu ve městě Lahti.

Pro nový centrální sklad zakoupila společnost Koiviston Auto čtyři nové stroje Paternoster a pět starých strojů přesunula z jiných prostor. V centrálním skladu se používá i další skladovací stroj Tornado. Všechny náhradní díly, které skupina potřebuje, se dodávají do nového skladu, který obsahuje celkem 7 500 druhů výrobků. Skladovací stroje zajišťují všechny jejich požadavky pro uskladnění malých dílů.

Řešení:

Koncentrací nákupu náhradních dílů a oprav výměnných dílů na jedno místo získala společnost Koiviston Auto mimořádné přínosy. Náhradní díly se nakupují levněji a snížily se náklady na přepravu. Vysoký prostor v budovách využívá řešení Paternoster, které bylo ve skutečnosti důvodem, proč si společnost Koiviston Auto tyto stroje vybrala. Následkem toho došlo k celkovému rozšíření skladovacího místa.

Využívání vertikálního uskladnění prostřednictvím stroje zvyšuje rychlost výběru a zároveň se zvyšuje celková čistota a pořádek. Ve stroji Paternoster se nachází 60 úrovní, přičemž do každé úrovně se vejde nejméně 400 kg. Jeden stroj může obsahovat více než 1 000 položek, zatímco jiný obsahuje jen několik set položek. To dokazuje flexibilitu způsobu uskladnění při přizpůsobování se různým požadavkům na uskladnění výrobků.

Kapacity:

Výška stroje Tornado: 5 000 mm
Šířka přihrádky: 3 000 mm
Hloubka přihrádky: 820 mm
Množství přihrádek na stroj Tornado: 15
Nosnost jedné přihrádky: 500 kg

Několik strojů Paternoster, ze kterých ten největší:
Výška stroje Paternoster: 8 240 mm
Šířka úrovně: 4 100 mm
Hloubka úrovně: 420 mm
Počet úrovní na stroj Paternoster: 32
Nosnost jedné úrovně: 400 kg