Iittala Group, Finsko

  • iittala_pallet_rack_1
  • iittala_pallet_rack_2
  • iittala_pallet_rack_3
  • iittala_pallet_rack_4
  • iittala_pallet_rack_5

Iittala Group, Finsko - Dexion Standardní ulička paletového regálu

Ve skladu společnosti Iittala jsou všechny výrobky uskladněny v paletových regálech. Stavební plán skladu byl vytvořen hned poté, co bylo rozhodnuto o funkčních řešeních a uspořádání regálů.

Toto distribuční středisko slouží všem globálním distribučním činnostem společnosti Iittala, která prodává sortiment kuchyňského nádobí a keramiku, plus sortiment dárkových předmětů, a to v celé Evropě, Arábii a dokonce i v Japonsku a USA. Nejmenší objednávkou ale může být výrobek spotřební elektroniky pro finského zákazníka. Ačkoli mají dodávky velmi rozdílné velikosti a distribuují se přes různé prodejní kanály, logistika musí sloužit všem kanálům, a to podle požadavků zákazníků co možná cenově nejefektivnějším způsobem.

Řešení:

Nejdříve jsme naplánovali umístění paletových regálů a jejich uliček a až poté byla budova řádně připravena pro takové umístění betonových pilířů, aby nebyly v jedné linii s uličkami a aby jejich velikost zabírala místo jen jedné palety. Každý paletový regál jsme rozdělili na čtyři sekce pro Euro-palety a všechny nosníky mají stejnou nosnost.

Paletové regály jsou chráněny chrániči rámu a tunelovými chrániči.

V porovnání se starým distribučním střediskem je toto nové distribuční středisko efektivnější a bezpečnější. Ve skladu byl spuštěn i pilotní projekt bezpapírového výběru a jeho dokončení se očekává v průběhu roku 2010.

Kapacity:

Výška 7,6 m
Palety - 22 800 ks
Zatížení/úroveň 3 000 kg
Zatížení /sekce 15 000 kg
Zatížení /FIN-paleta max. 1 000 kg
Zatížení /EURO-paleta max. 750 kg
Výška/paleta 1,2 m
Šířka uličky 3 m