Holger Christiansen A/S, Dánsko

  • Constructor-Denmark_HC_01
  • Constructor-Denmark_HC_02
  • Constructor-Denmark_HC_03

Holger Christiansen A/S, Dánsko - Dexion Maloobchodní uskladnění pro automobilové díly

Společnost Esbjerg Holger Christiansen A/S, která byla založena v roce 1963, se z regionálního velkoobchodníka rozrostla na mezinárodního výrobce a dodavatele elektrických komponentů pro automobily.

Tato společnost dnes zaměstnává více než 900 lidí a je společností skupiny BOSCH.

V roce 2004 přijala společnost Holger Christiansen strategické rozhodnutí a postavila sklad, který má ve společnosti centrální místo. Tento sklad byl navržen speciálně pro použití dvojitých strojů Tornado.

Společnost Holger Christiansen od té doby pokračuje v investování do skladovacích strojů Double Tornado. Po instalaci prvních šesti strojů v roce 2004 nainstalovali v roce 2007 další tři.

Řešení:

Sklad s rozlohou 400 m2 nyní obsahuje devět strojů Double Tornado a má prostor pro další tři. Těchto devět strojů představuje ekvivalent 6 750 m2 skladovacího prostoru s běžným vybíráním. Tyto stroje uvolnily 300 míst na palety.

Obsluhující pracovník provede průměrně 120 výběrů za hodinu, ale při určitých typech uspořádání může dosáhnout hodnoty 170 – 190 výběrů za hodinu. Manuální vybírání může pro porovnání dosáhnout hodnoty maximálně 30 – 40 výběrů za hodinu. To znamená, že stroje Double Tornado fungují 3 nebo 4-krát vyšší rychlostí, než je rychlost manuálního výběru. Další výhodou je lepší ergonomie s kratšími vzdálenostmi na chůzi a snížení chybných výběrů na 0,2 %.

Kapacity:

Výška stroje Double Tornado: 15 metrů
Šířka přihrádky: 2 500 mm
Hloubka přihrádky: 820 mm
Počet přihrádek v jednom stroji Double Tornado: 460
Nosnost jedné přihrádky: 300 kg