BEKO Bil, Švédsko

  • mobile_shelving_tyres_01
  • mobile_shelving_tyres_02
  • mobile_shelving_tyres_03

BEKO Bil, Švédsko - Dexion Maloobchodní uskladnění pro automobilové díly

Společnost Bekö Bil patří k předním prodejcům vozidel ve švédském městě Gothenburg, a to pro mnohé největší značky, jako například SAAB, Chevrolet, Opel a Subaru.

Na základě nových předpisů musí mít všechny vozidla dvě sady pneumatik, a to jednu sadu na léto a druhou na zimu. Společnost Bekö Bil to donutilo investovat do velmi moderní dílny pro služby týkající se pneumatik.

Společnost Bekö postavila svou dílnu na služby týkající se pneumatik v nově vybudované samostatné budově, která je spojena s hlavní dílnou. Vzhledem k omezenému prostoru to vypadalo tak, že kompaktní řešení je nejvhodnější možností pro optimalizaci kapacity skladu.

Řešení:

Společnost Bekö se následně obrátila na společnost Constructor Group, která už je jejím partnerem pro skladovací řešení. Z důvodu omezeného prostoru a obrovského požadavku na uskladnění se řešením stal kompaktní skladovací regál založený na policovém systému Hi280 dodaném s dlouhými nosníky na pneumatiky, který je vybudovaný na sedmi 10 m dlouhých manuálně ovládaných mobilních zařízeních.

Kapacity:

  • Plocha prostoru je 120 m² a uspořádání umožňuje použití 7 mobilních zařízení, každé s délkou 10 m, plus jeden stabilní regál na pneumatiky nasměrovaný ke stěně.
  • Celková kapacita instalace regálu na pneumatiky je 3 780 až 4 800 pneumatik (v závislosti na rozměrech pneumatik) na 7 úrovních, což zabírá jen 120 m² podlahového prostoru.
  • Přináší to přibližně 40 pneumatik /m² ve velmi efektivním využití skladovacího prostoru.