Dustin, Švédsko

  • Constructor-Dexion-Hi280Shl
  • Constructor-Dexion-PalletRa
  • ShelvingSystem_Dustin

Dustin, Švédsko - Dexion Elektronika

Společnost Dustin je rychle se rozšiřující podnik, kterého internetový obrat a on-line prodej tvoří 70 % celkového obratu a díky tomu jde o přední značku/společnost v rámci Švédska a Dánska v oblasti počítačového zboží s podílem 80 % pro průmyslový prodej a 20 % pro prodej spotřebitelům.

Potřebovali nové logistické středisko a ve městě Rosersberg nedaleko Stockholmu vybudovali zařízení s rozlohou 20 000 m2. Do skladu se vejde více než 100 000 různých položek, což vyžaduje vysoce kvalitní systém podpory prodeje.

Klíčovými faktory jejich úspěchu jsou rychlé a přesné dodávky.

Řešení:

Nový sklad společnosti Dustin byl naplánovaný podle objemu zboží, velikosti a frekvence balení, a to z důvodu minimalizování času výběru. Sklad denně odesílá 4 000 objednávek.

Do výšky zdvižená část jejich skladovacího zařízení byla vytvořena pomocí paletových regálů P90, a to do výšky 8 m s 4 500 místy na palety a spodní část tvoří policový systém Hi280 se 7 policemi na stojan.

Kapacity:

Paletový regál P90:

Výška: 8 m
Počet palet: 4 500
Nosnost: 2,1 - 3 tuny na nosníkovou úroveň. Speciální pletivové rámy dělí přihrádky v paletových regálech a bezpečnostní příslušenství je nainstalováno podle předpisů.

Policový systém Hi280:

Výška 2,5 m
Počet polic: 7 na stojan, celkem 7 000 m polic.