SeRT UK Plc, Velká Británie

  • SeRT_warehouse_1
  • SeRT_warehouse_2
  • SeRT_warehouse_3
  • SeRT_warehouse_4

SeRT UK Plc, Velká Británie - Dexion Distribuční střediska

Skladové distribuční středisko

Schopnost společnosti Dexion poskytnout úplné řízení řešení pro nový sklad společnosti SeRT UK plc ve městě Swadlincote, Derbyshire, umožnilo, aby se vedení společnosti zaměřilo na své hlavní podnikání.

Tento projekt zahrnoval instalaci paletových regálů s novými nosníky I-Beam, systém paletových regálů typu Drive-in, dvě kanceláře a meziposchodí.

Společnost Dexion byla u tohoto kontraktu oceněna za realistické stanovení ceny a schopnost dodat řešení v rámci rozpočtu a načas.

„Společnost Dexion byla zvolena díky svým návrhům a konkurence schopné ceně. Během jednání o našem novém skladu s námi spolupracovali a s pracemi dokázali začít týden po podpisu smluv.“ Řekl Sabir Tayub, výkonný ředitel společnosti SeRT. „Společnost Dexion převzala celý projekt od začátku až do konce, což mi umožnilo soustředit se na chod podniku.“

Tento systém, který se skládá z 55 cyklů a je vysoký jako 6 míst na palety, přináší více než 23 700 míst na palety. Všechna místa na palety byla navržena tak, aby se do každého stojanu vešly dvě palety, a to včetně balené vody, u které každá paleta váží 1 150 kg. Na pojmutí různého druhu zboží, mezi které patří toaletní potřeby, balená voda a jiné neprchavé výrobky, specifikovala společnost Dexion pro své galvanizované paletové regály P90 Silverline použití kovových koncových chráničů. Konstrukce galvanizovaných nosníků P90 Silverline zaručuje správné umístění palet mimo rámy podpěr a i to, že sklad bude vždy vypadat jasně a čistě.

Řešení:

Na začátku projektu designový tým společnosti Dexion vyvinul způsob maximalizace prostoru objektu s rozlohou 21 300 m2. Zahrnovalo to instalaci šest metrů vysokého meziposchodí na jedné straně skladu, které bylo zdviženo dostatečně vysoko na to, aby byl provoz vysokozdvižných vozíků pod ním bezpečný.

Na meziposchodí postavila společnost Dexion police, pomocí nichž vytvořila oblast manuálního výběru pro malé a cenné předměty, přičemž tento systém obsahoval i bezpečnostní oplocení a brány okolo každého schodiště. Uvnitř skladu byly postaveny i dvě kanceláře, a to za účelem řízení pohybu zboží směrem dovnitř a směrem ven.


Vysoký přejezdový tunel umístěný ve středu skladu také pomohl při minimalizaci poškození vysokozdvižných vozíků způsobených zvednutými stěžni.

Kapacity

Počet míst na palety: 23 700
Šířka stojanu: 2 700 mm
Nejvyšší stojan: 10,5 m
Přejezdový tunel: široký 3,4 m a vysoký 6,1 m

Paletový regál typu Drive-In: 500 plus míst na palety

Dvě kanceláře: Každá přibl. 5 m x 5 m