Historie společnosti Dexion

  • Historie společnosti Dexion

Historie společnosti Dexion

Společnost Dexion založil Demetrius Comino, padesátiletý řecký Australan, kterému se stala domovem Velká Británie. Původně založil tiskárenský podnik, jehož provoz byl už téměř bezproblémový, a tak pan Comino začal pro svůj podnik hledat možnost nárůstu produktivity.

Děrovaný roh značky Dexion byl odpovědí na jednu z jeho otázek ohledně produktivity - a to: Jak je možné postavit skladovací regály na papír a modely, které by se daly snadno rozebrat a znovu použít?

Do roku 1947 byl výsledkem experimentů pana Comina materiál rámů vhodný pro konstrukční účely. Děrovaný roh Dexion (starověké řecké slovo s významem správně) byl z pohledu zatížení silnější než dřevo a bylo možné ho uložit v rámci zlomku prostoru potřebného na dřevěné trámy podobné síly.

A tak vznikl první nastavitelný skladovací systém. Společnost Dexion později pokračovala systémy paletových regálů a polic, které byly vyrobeny na konstrukční účely.

V roce 2005 se společnost Dexion stala součástí skupiny Constructor Group. Skupina Constructor Group byla původně založena v roce 1856, ale tento současný název byl přijat pouze v roce 1996, at o po sloučení společnosti Electrolux Constructor se společností Kasten Høvik. Díky sledování zásad akvizic a růstu došlo od té doby k nárůstu společnosti z pohledu velikosti a významu a stala se lídrem na trhu.

Skupina Constructor Group je nyní založena na pěti klíčových značkách, a to ConstructorBruynzeel, Dexion, PSS Kasten. Každá značka byla budována desetiletí a v současnosti je právem lídrem na trhu.